رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ما برای توسعه و پیشرفت صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی‌مانیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان محمد محمدی بخش امروز در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور در دانشکده صنعت هواپیمایی اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با تلاش و پشتکار مضاعف بتوانیم صنعت حمل و نقل هوایی را به سرمنزل مقصود برسانیم.
وی در ادامه با انتقاد از وضعیت موجود صنعت هوایی کشور افزود: چاره‌ای جز موفقیت در این صنعت نداریم و این امر میسر نمی‌شود جز با کار و تلاش و مجاهدت شبانه روزی.
کاپیتان محمدی بخش موفقیت کشور را حاصل تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دانست و گفت: انقلاب ما به نیروی انسانی کارآمد و مجاهد نیاز دارد و این مهم جز با مجموعه‌های آموزشی پویا و فعال امکان پذیر نیست.
وی اضافه کرد: امروز بسیاری از کسانی که در مجموعه صنعت هوانوردی مشغول هستند ماحصل این دانشکده بوده و حتی در بخش‌های دفاعی نیز بسیاری از نوآوری‌ها مرهون و زاییده تفکر متخصصان دانشکده است که باید استمرار یابد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به رشد و سرعت بی نظیر علم در دنیا گفت: متأسفانه با وجود برخورداری از زیرساخت‌های لازم و جوانان کارآمد، سالیان متمادی در حوزه حمل و نقل هوایی متوقف شدیم. به گونه‌ای که با داشتن تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مراکز آموزشی در رشته‌های مرتبط، جذب آنان در صنعت بسیار کم بوده که باید آسیب شناسی انجام شود و ببینم کجا، کم کاری صورت گرفته است.
وی افزود: امروز دانشکده صنعت هوایی به ساختاری دست یافته که ظرفیت و پتانسیل تأمین نیروی انسانی کارآمد برای مجموعه هوایی را داراست و این ظرفیت باید به بستر اجرایی برسد و باید از دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان استفاده شود و با توجه به بحث‌های فنی و حرفه‌ای، نیاز سنجی واقعی از صنعت صورت گیرد.
کاپیتان محمدی بخش اظهار داشت: دانشکده باید بر اساس نیازهای عملیاتی و فرودگاهی کشور آموزش را ریل گذاری کند و این ریل گذاری نیاز به نوشوندگی دارد که همان آموزش و پژوهش است.
وی با بیان اینکه امروز باید با استفاده از اساتید با تجربه و جوانان برومند تلاش‌هایمان متفاوت از دیروز باشد افزود: تمامی مجموعه‌های صنعت و مراکز آموزشی و حرفه‌ای برای دستیابی به توفیقات روزافزون باید به مجموعه دانشکده متصل شوند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری رشد و پیشرفت بخش‌های پهپادی و فضایی کشور، علی رغم برقراری سایه تحریم بر این بخش‌ها را اجابت فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نگاه درون زا و توجه به نیازهای کشور دانست و گفت: امروز به مرحله‌ای رسیده ایم که می‌توانیم در مدار ۴۲۰ کیلومتر و ۵۰۰ کیلومتر ماهواره قرار دهیم و در حوزه‌های نانو، پزشکی و حوزه‌های مختلفی که بعد از انقلاب متولد شدند موفق شده و به اذعان کشورهای غربی و دشمنان در تراز ۱ تا ۵ قرار گرفته ایم. لذا انتظار داریم این مهم در بخش حمل و نقل هوایی نیز محقق شود.
وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی‌مانیم افزود: توافقنامه چه امضا بشود و چه نشود ما باید خودمان قدرت داشته باشیم و آنقدر درون زا باشیم که معطل این مجموعه‌ها نباشیم. جوانان بعد از انقلاب بدانند ایستادگی امروز و دستیابی به نوآوری‌ها، حاصل تلاش نیروی انسانی ماهر و کارآمد است، بنابراین انتظار داریم تحولات درون زای صنعت هوایی در دانشکده صنعت هواپیمایی شکل گرفته و ارتباط لازم با مراکز مرتبط برای دستیابی به توفیقات روز افزون برقرار شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari