مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از پرداخت سود به ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳۱ نفر از مشمولان سهام عدالت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سمات، محمد باغستانی در خصوص جزییات واریز سود سهام عدالت با بیان این که در مجموع بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت روز شنبه به حساب مشمولان واریز می‌شود، اظهار داشت: سودی که امروز به حساب مشمولین سهام عدالت واریز می شود، برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت‌های سرمایه پذیر است.
وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه ۱۳ بهمن ماه شورای عالی بورس واریز سود سهام عدالت به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه محول شد و با پیگیری های که از شرکت‌های سرمایه پذیر انجام شد در نهایت روز ۱۹ اسفند ماه جاری ۹۹ درصد سودها دریافت و در کمترین زمان ممکن، فایل های واریز سود را برای بانک ها ارسال کردیم.
باغستانی در خصوص شرکت هایی که سود سهام عدالت را واریز نکرده اند، گفت: تمام شرکت‌های سرمایه پذیر در صدد بودند که با تامین مالی نسبت به واریز سود سهام عدالت اقدامات لازم را انجام دهند اما متاسفانه شرکت مخابرات ایران و سیمان دشستان به تعهدات خود عمل نکردند و سود را واریز نکردند.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: با توجه به محاسباتی که انجام دادیم، حدود ۳ میلیون نفر از هموطنان به دلیل اینکه فوت کرده اند سود سهام عدالت را دریافت نمی‌کنند و از طرفی حدود ۲ میلیون نفر هم به دلیل عدم ارائه شماره شبای معتبر نمی‌توانند سود را دریافت کنند.
باغستانی با بیان این که برای هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت سود روز جاری همزمان واریز می‌شود، گفت: اگر فردی که سود سهام عدالت سال های گذشته را دریافت کرده اما امسال آن را دریافت نکند قطعا به دلیل اشکال در شماره شبای آن فرد است که باید نسبت به اصلاح شماره شبای بانکی خود اقدام و در سامانه سجام شماره شبای جدید را ثبت کند تا در دوره بعدی این سود را دریافت کند.
وی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان گفت: کارهای مورد نیاز و ارسال فایل سود سهام عدالت برای واریز به حساب مشمولان سهام عدالت از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام و لیست به بانک‌های عامل ارسال شده است و بر اساس اعلام سیستم بانکی، نهایتا در طی روز جاری این سود به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود.
باغستانی درباره سود سهام عدالت باقی مانده ۲ سال اخیر اظهار داشت : در سال ۹۸ به میزان ۲ درصد و در سال ۹۹ به میزان یک درصد سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز نشده که ۲ درصد سود سال ۹۸ عمدتا برای شرکت مخابرات ایران است و عملا هر زمان این سود واریز شود به حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان اینکه اگر فردی سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده باشد می‌تواند برای پیگیری دلیل عدم واریز سود با مرکز ذینفعان بازار سرمایه به شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرد، افزود: برای افرادی که وام اعتباری سهام عدالت را دریافت کرده اند نیز سود سهام عدالت مبتنی بر شماره شبایی که اعلام کرده اند، واریز می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari