فرا فناوری بلاکچین اقتصاد آینده را متحول می‌کند+بورس نیوز
به گزارش بورس نیوز به نقل از معاونت روابط عمومی خانه بلاکچین ایران؛ علی پاکباختگان زنجانی، کارآفرین نمونه کشور در بخش ویژه مراسم که طی حکمی به‌عنوان مدیر آموزش رمز ارز و بلاکچین کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد کشور منصوب شد، با اعلام مطلب فوق افزود:
مهم‌ترین اصل در سیاست‌های گام دوم انقلاب و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) استقرار و تقویت اقتصاد مقاومتی است و فرا فناوری بلاکچین راهکار نوین این امر است و به‌منظور تحقق اقتصاد مقاومتی باید انواع فرصت‌ها و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه جمهوری اسلامی ایران شناسایی‌شده و ظرفیت‌های برتر، در جهت تحقق هدف‌های اقتصاد مقاومتی ساماندهی و ارتقا داده شوند. همچنین انواع فرصت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه ازجمله اقتصاد دیجیتال، فرا فناوری بلاکچین و روز ارز‌ها احیا، ساماندهی و گسترش یابند.
مدیر آموزش رمز ارز و بلاکچین مرکز آموزش تخصصی و کوتاه‌مدت دانشگاه پیام نور در مراسم تقدیر از مدیران جهادی و برگزیده خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در که در سالن همایش‌های دانشگاه پیام نور تهران جنوب برگزار شد خاطرنشان کرد:
در این راستا یکی از ویژگی‌های اقتصاد قوی و مستقل، آینده‌پژوهی برای تحول اقتصادی است و این بدین معناست که در راستای تحقق بیانیه گام دوم، باید آموزش، پژوهش و آینده‌پژوهی نسبت به فناوری‌های نوین اقتصاد جهان و دانش بلاکچین و رمز ارز‌ها را تقویت و گسترش داد چرا که این حرکت، اهرم تحریم را بی‌اثر می‌کند.
ریاست خانه بلاکچین ایران ادامه داد:
بلاکچین فرا فناوری است که ۲۷ سال پیش آغازشده و غیرقابل نفوذ و هک است. این فناوری بازار نوینی است که نقش بسزایی در معاملات، صادرات، واردات و تعاملات بین‌المللی با سایر کشور‌ها ایفا خواهد کرد و بر این اساس؛ خانه بلاکچین ایران به‌صورت اتحادیه ثبت‌شده تا ایده‌های اشخاصی که در این زمینه صاحب‌نظر هستند را ثبت نماید تا ضمن عملیاتی نمودن طرح‌ها، موجب جلوگیری از خروج ایده‌ها از کشور گردد.
در مبحث پلتفرم‌های تبادلی، حدود ۱۲ میلیون نفر فعالیت می‌کنند که متأسفانه به دلیل نواقص آموزشی، در این حوزه متضرر شده‌اند و خوشبختانه به همت مدیران انقلابی خانه بلاکچین ایران، کد درسی رمز ارز‌ها در دانشگاه پیام نور و فنی و حرفه‌ای فعال‌شده که می‌تواند با ارائه آموزش‌های استاندارد، این مسیر را به سمت صحیح هدایت کند.
در پایان این مراسم؛ علی زنجانی طی حکمی مهندس فاضل شیرکوند را به‌عنوان معاون آموزش رمز ارز و بلاکچین در مرکز آموزش‌های تخصصی و کوتاه‌مدت دانشگاه پیام نور، مهندس سجاد اصغری را به‌عنوان معاون آموزش رمز ارز و بلاکچین در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد کشور و همچنین مهندس فرهاد بهلولی را به‌عنوان سرپرست اساتید در حوزه رمز ارز و بلاکچین در مرکز آموزش و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای منصوب کرد.

source

توسط ecokhabari