«ملی مس ایران» با ارتش قدرتمند اما خسته آمد
به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، شرکت ملی مس ایران در هفته منتهی به ۲۰ اسفندماه اینبار با ارتش قدرتمند خود بازگشت و خبری از سبدکالایی ضعیف هفته گذشته نیست.
مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به نسبت هفته گذشته با آنکه رشد قابل توجهی ۶۲ درصدی همراه بود و درآمد ۸۳۵ میلیارد تومانی هفته گذشته کاملا جبران شد.
«ملی مس ایران» با ارتش قدرتمند اما خسته آمد
مس کاتد کالای قدرتمند ملی مس ایران طی هفته نخست اسفندماه با ۲ نوبت عرضه به حجم بیش از ۵ هزار تن گام به رینگ معاملات بورس کالا گذاشت و انتظار داشت که همانند هفته گذشته تمام این کالا به فروش برسد؛ درآمد شرکت ملی مس از این حجم فروش به یک هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان بالغ شود.
نگاهی به معاملات سولفور مولیبیدن ملی مس ایران حاکی از آن بوده که ۲۵۰ تن از این کالا به بازار عرضه‌شده و حجم بالای تقاضای آن یعنی ۱,۹ تن درخواست مشتریان بازهم با رقابت شدید همراه نشد، زیرا در نهایتاً به میزان ۲۴۰ تن از عرضه‌ها، در بخش نهایی معامله ثبت شد.
ملی مس ایران در این بخش درآمدزایی ۱۰۰ میلیارد و ۸۷ میلیون تومانی را کسب کرد.
در ادامه بررسی سبدکالایی این شرکت مسی، باید اشاره شود که کنسانتره فلزات گران‌بها ۲۴ تن عرضه را به ثبت رساند و ۳۶ تنی از مشتریان واقعا تعجب بر انگیز تمام نشد، زیرا معامله ۶ تنی این کالا، بخش تعجب‌برانگیز‌ها را به خود اختصاص داد.
باید اشاره شود که مجموع درآمدی ۲۰ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان، کارنامه فروش این شرکت در بخش سولفور مولیبیدن بود.

source

توسط ecokhabari