پتروشیمی آبادان+بورس نیوز
به گزارش گروه کالایی بورس نیوز شرکت پتروشیمی آبادان در هفته منتهی به ۲۰ اسفندماه سال جاری ۳۰۰ تن از محصول «پلی وینیل کلراید ۷۰ S» را در بورس کالا وارد معاملات کرد که با کاهش ۱۰۰ تنی نسبت به هفته گذشته همراه بود، “شپترو” طی این هفته با تقاضای ۳۶۰ تنی روبه‌رو بود و با توجه به این مقدار تقاضا تمام این محصول به صورت سلف به فروش رسید.
نرخ فروش «پلی وینیل کلراید ۷۰ S» در هفته منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ برابر با ۳۷۸,۰۹۷ هزار ریال در ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته نزدیک به ۲ درصد افزایش نرخ را تجربه کرد، همان‌طور که گفته شد مقدار تقاضا برای این محصول ۳۶۰ تن بود که در مقایسه با هفته گذشته ۸۰ تن کاهش پیدا کرد.
درآمدی که پتروشیمی آبادان از فروش این محصول به دست آورد برابر با ۱۱ میلیارد و ۳۴۲ هزارتومان بود که با توجه به کاهش حجم معامله میزان درآمدی که طی این دوره به دست آمد ۲۴ درصد اُفت به همراه داشت.
بیشتر بخوانید: نرخ فروش «PVC» “شپترو کاهشی شد
محصولات دیگری که طی این هفته توسط “شپترو” به فروش رسیدند شامل «پلی وینیل کلراید ۵۷ S» و «پلی وینیل کلراید ۶۵ S» می‌شوند که در سبد معاملات این پتروشیمی در رینگ معاملاتی قرار گرفتند، مقدار عرضه این محصولات به ترتیب ۳۰۰ و ۴۰۰ تن بود.
عملکرد هفتگی شبندر+بورس نیوز
مقدار عرضه «پلی وینیل کلراید ۵۷ S» همچون هفته گذشته بود و تغییری را به همراه نداشت و مقدار عرضه محصول «پلی وینیل کلراید ۶۵ S» نیز عملکرد مشابهی را از خود بر جای گذاشت، مجموع عرضه این ۲ محصول به ۷۰۰ تن رسید که طی این هفته تماماً به فروش رسیدند.
درآمدی که “شپترو” از فروش این ۲ محصول شناسایی کرد برابر با ۲۴ میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان بود نسبت به هفته گذشته ۱۳۸ میلیون تومان افزایش درآمد داشت.

source

توسط ecokhabari