بازار سهام امروز در بلاتکلیفی مذاکرات برجامی در دنیای سیاست ترجیح می داد عمدتاً نظاره گر بازاری رخوت آور و خنثی باشد.بازاری که حقیقی ها به دنبال تک سهم های کوچک برای نوسانگیری شب عید بودند.
به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۲۳۷۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۳۵ هزار واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳۶۸و احدی عدد ۳۳۸ هزار و ۷۲۸ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما با ۳۷۸۶و احد افزایش به رقم یک میلیون و ۳۵ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۱۵۴۵و احد افت، عدد ۲ میلیون و ۵۱۱ هزار واحد را تجربه کرد.
در بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۸۶۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۲۷ هزار و ۴۷۵ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۲۸ واحد کاهش به رقم ۱۸ هزار و ۱۵۲ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۱۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۶۹۱ میلیارد تومان معامله شده است.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۷۵۱ واحد، پالایش نفت تهران با ۴۲۵ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۳۸۶ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شستا با ۳۶۸ واحد، پتروشیمی شیراز با ۱۵۵ واحد و کشتیرانی با ۱۴۰ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش مهر، بازار سهام در دومین روز کاری این هفته نیز حرفی برای گفتن نداشت و روند معاملاتی خنثی توأم با رخوت و سردرگمی را برای معامله گران به همراه داشت.
معامله گرانی که در واپسین روزهای باقیمانده تا پایان سال و در بلاتکلیفی برجامی دنیای سیاست، تلاش می‌کند تا به اندک بازدهی تک سهم‌های کوچک در بازارگرمی شب عید دلخوش کنند.
البته در کلیت معاملات بازار اگرچه روند خنثی و کم فروغی بر معاملات حاکم است اما اغلب بازیگران بازار این روزها در انتظار تعیین تکلیف سیاست‌های کلان از جمله بودجه سال ۱۴۰۱ و مذاکرات هسته‌ای ترجیح می‌دهند که تماشاچی وضع موجود باشند.
امروز در نشست خبری آخر سال وزیر صمت نیز خبرهایی حاکی از آزاد سازی واردات خودرو در سال آینده به گوش رسید که برای خودروسازهای جاده مخصوصی مثل سایپا که این روزها از همه اشیا و اجسام که بتوان سرهم بندی و رنگ آمیزی کرد و در قرعه کشی به قیمت‌های من درآوردی فروخت شاید کمی دغدغه آور و پرچالش باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari