با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران (سهامی عام) به مبلغ ۶,۵۰۰ میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران در روز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ به مدت یک روز کاری با نماد "صملی۴۱۲" عرضه عمومی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران قصد دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق فروش و اجاره به شرط تملیک بخشی از سهام تحت تملک خود در شرکت تولید فیبر ایران تامین کند.
این اوراق با نرخ اجاره‌بهای سالیانه ۱۸ درصد و عمر ۴ ساله به روش ثبت سفارش از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه عمومی خواهد شد. مبلغ اسمی هر ورقه آن یک میلیون ریال بوده و اجاره‌بهای مربوطه هر شش ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود.
صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری سرمایه‌گذاری ملی ایران به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی مهر پنجم (با مسئولیت محدود) در بورس اوراق بهادار تهران منتشر خواهد شد.
جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام شرکت‌ سرمایه‌گذاری غدیر و شرکت ملی صنایع مس ایران توثیق شده است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari