تبریز- رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی از راه اندازی ۴۲۳ واحد صنعتی طی ۱۱ ماه گذشته با سرمایه‌ای بالغ بر چهار هزار و ۷۴۴ میلیارد تومان در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، صابر پرنیان روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری ضمن تشریح بخشی از عملکرد سازمان صمت در حوزه امور صنایع و تاکید بر پیگیری برنامه‌های محوری وزارت صمت، گفت: راه اندازی واحدهای یاد شده زمینه اشتغال بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است و ۲۰۵ واحد از این تعداد واحد صنعتی ایجادی و ۲۱۸ واحد نیز توسعه‌ای بوده‌اند.
وی افزود: بیشترین واحدهای صنعتی راه اندازی شده ایجادی و توسعه‌ای در استان در گروه‌های صنعتی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی فابریکی، وسایل نقلیه موتوری و ساخت ماشین آلات و تجهیزات بوده‌اند.
رئیس سازمان صمت استان، ادامه داد: در راستای سیاست حمایت و تعمیق تولید داخلی، تعداد معافیت گمرکی ماشین آلات در بازه زمانی یازده ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد کاهش یافته است.
وی همچنین از فعالیت بیش از چهار هزار و ۲۰۰ واحد واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه‌ای بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد تومان با اشتغال تقریبی ۱۲۹ هزار نفر در استان خبر داد و تصریح کرد: بیشترین واحدهای فعال در حوزه شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، شبستر، بستان آباد، مرند و بناب قرار دارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari