وزیر نیرو در دیدار با معاون وزیر ارمنستان پیشنهاد کرد گردهمایی‌های دوسویه‌ای جهت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های همکاری دو کشور با حضور فعالان اقتصادی دو کشور برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در دیدار با «هاکوپ وارطانیان» معاون وزیر زیرساخت‌ها و مدیریت سرزمینی جمهوری ارمنستان با معرفی ظرفیت‌های قابل توجه کشور در بخش خدمات فنی و مهندسی، خواستار برگزاری گردهمایی مشترک فعالان اقتصادی دو کشور برای تقویت همکاری‌های دوجانبه شد.
وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید داشته و بر همین اساس نیز این روابط هر روز رو به افزایش است.
محرابیان بر توسعه روابط با کشور ارمنستان در این چارچوب تأکید کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد زمینه‌های علاقه‌مندی دو جانبه دو کشور دوست و همسایه مورد توجه قرار گرفته و با رفع موانع، زمینه افزایش تعامل فراهم آید.
محرابیان همچنین با معرفی توانمندی شرکت‌های فعال ایرانی در بخش خدمات فنی و مهندسی و گستره فعالیت‌ این شرکت‌ها در اقصی نقاط دنیا و همچنین ساخت و تعمیرات نیروگاهی، احداث نیروگاه‌های برق‌آبی و دیگر موارد، پیشنهاد کرد گردهمایی‌های دوسویه‌ای جهت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های همکاری دو کشور با حضور فعالان اقتصادی دو کشور برگزار و زمینه همکاری فعالان اقتصادی بیش از پیش فراهم شود.
در این نشست همچنین معاون وزیر زیرساخت‌ها و مدیریت سرزمینی جمهوری ارمنستان ظرفیت‌های رو به رشد این کشور در صادرات برق را خاطرنشان کرد.
وارطانیان با اشاره به ظرفیت‌های نیروگاهی این کشور، پیگیری و ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک، بخصوص در زمینه تامین برق و فعالیت‌های نیروگاهی را مورد تأکید قرار داد.
وی روند روابط بین دو کشور را مناسب دانست و از همکاری صنعت برق ایران قدردانی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari