یک مقام مسئول گفت: تاکنون ۶۵ هزار مگاوات از برنامه پیش‌بینی شده در بخش تعمیرات نیروگاهی آغاز شده است و در ایام تعطیلات نوروز نیز ۶ هزار و ۷۰۰مگاوات دیگر آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «محسن طرزطلب» در نشست با مدیران صنعت برق حرارتی کشور افزود: امید است این اقدام‌ها (تعمیرات نیروگاهی) در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد و نیروگاه‌ها برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال آماده شوند.
وی ادامه داد: همزمان با ایام تعطیلات نوروز بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور مشغول به کار هستند تا در این ایام خللی در تولید برق پایدار برای مردم ایجاد نشود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی کشور گفت: بیش از ۹۰ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تأمین می‌شود.
طرزطلب حفظ آمادگی تولید نیروگاه‌های حرارتی را یکی از مهم‌ترین عوامل تأمین برق پایدار دوره پیک مصرف تابستان دانست و افزود: هر ساله بعد از پایان دوره اوج بار، تعمیرات واحدهای نیروگاهی از مهرماه تا اردیبهشت سال بعد طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: بر همین اساس تعمیرات همه نیروگاه‌های حرارتی کشور تا پایان اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده و کل ظرفیت این واحدها آماده تولید برق پایدار در پیک تابستان خواهند بود.
پیش از این معاون امور برق انرژی وزیر نیرو از تدوین یکصد برنامه برای گذر از پیک تابستان ۱۴۰۱ خبرداده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari