موافقت اصولی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مختص اوراق دولتی صادر شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیریت نظارت بر نهادهای مالی با انتشار ابلاغیه‌ای از مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار از تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ویژه اوراق دولتی خبر داد.
بر اساس این ابلاغیه، راه اندازی نوع جدیدی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت عنوان صندوق سرمایه‌گذاری “در اوراق بهادار با درآمد ثابت مختص اوراق دولتی” مورد موافقت قرار گرفت و کلیات ساختار و نمونه اساسنامه و امیدنامه صندوق سرمایه‌گذاری یادشده به تصویب رسید.
کلیات مربوط به ساختار و چارچوب فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری یادشده به شرح زیر است:
* این صندوق، نوعی از صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت است که بخش عمده منابع خود را در اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشر شده توسط دولت سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
* صندوق موضوع این ابلاغیه، مجاز به سرمایه‌گذاری در سهام و حق تقدم سهام شرکت‌ها، گواهی سپرده کالایی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیست.
* امکان تاسیس صندوق با ساختار صدور و ابطالی یا قابل معامله وجود دارد.
* افزون بر تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت که هر یک از مدیران صندوق‌ها مجاز به تصدی سمت مدیریت در آنها هستند و طی بند ۳ پیوست ابلاغیه شماره ۱۲۰۲۰۱۸۷ اعلام شده است، مدیران مذکور مجاز به تصدی مدیریت یک صندوق از این نوع خواهند بود.
* جدول نصاب‌های دارایی‌های صندوق به شرح است.
نخستین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مختص اوراق دولتی در راه بازار سرمایه
متقاضیان محترم در صورت تمایل به تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری مذکور، می‌توانند نسبت به دریافت فرمهای مربوط از طریق تارنمای این سازمان به آدرس www.Seo.ir اقدام و پس از تکمیل، درخواست خود را به همراه مدارک و مستندات و چک لیست مربوطه به این سازمان ارسال کنند.
نخستین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مختص اوراق دولتی در راه بازار سرمایه
نخستین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مختص اوراق دولتی در راه بازار سرمایه
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari