نفت روز سه‌شنبه تاثیر عواملی که بر احساسات معامله‌گران تأثیر گذاشته بود، زیان‌های سنگینی را به ثبت رساند. موضوعاتی همچون مذاکرات بین روسیه و اوکراین، کاهش بالقوه تقاضای چین و کاهش معاملات در آستانه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در روز چهارشنبه از جمله این عوامل هستند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، هر دو نفت خام وست تگزاس اینترمدیت، معیار نفت ایالات متحده و نفت خام شاخص جهانی برنت در معاملات روز گذشته، سه شنبه به زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسیدند که بسیار متفاوت از بیش از ۱۳۰ دلاری است که کمی بیش از یک هفته پیش به فروش رسیده بودند.
WTI معاملات خود را با افت ۶.۳۸ درصدی با ۹۶ دلار و ۴۴ سنت به پایان رساند. هر بشکه نفت برنت با ۶.۵۴ درصد کاهش به ۹۷ دلار و ۴۴ سنت رسید و پس از معامله به ۹۷.۴۴ دلار رسید.
به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda ، نگرانی‌های رشد ناشی از موج رکود تورمی اوکراین و روسیه و افزایش FOMC در این هفته، و امیدواری‌ها به پیشرفت در مذاکرات اوکراین و روسیه» بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد. وی با اشاره به اینکه معتقد است قیمت نفت بالاست، افزود: به نظر می رسد ضرب المثل قدیمی که بهترین درمان برای گرانی، گرانی است، مانند همیشه قوی است.
در روزی که روسیه به اوکراین حمله کرد، قیمت نفت برای اولین بار در سال‌های اخیر به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید و با تشدید درگیری‌ها، قیمت‌ها به افزایش خود ادامه داد.
قیمت نفت برنت در معاملات امروز چهارشنبه، در ساعت ۸:۴۸ به وقت تهران، با افزایش ۱.۲۰ درصدی در هر بشکه، ۱۰۱ دلار و ۱۱ سنت معامله شد.
قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۷۶ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۹۷ دلار و ۲۴ دلار معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۶۰ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۹۱۷ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.
نقره نیز با کاهش ۰.۶۷ درصدی، ۲۴ هزار و ۹۹ دلار معامله شد.
مس با افزایش ۰.۳۵درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۵۲۹ دلار قیمت خورد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari