معاون مالی و اقتصاد شهری با اعلام خبر انجام اولین خرید از بورس کالا به همت معاونت مالی و اقتصاد شهری و با همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: با هماهنگی انجام شده با بورس کالا، از این پس سعی خواهیم کرد عمده خرید کالاهای مورد نیاز پروژه‌های شهرداری تهران را از طریق بورس کالا تامین کنیم.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، فلاح در خصوص جزییات این اقدام افزود: در هفته اول اسفند ماه بخشی از میلگردهای مورد نیاز حوزه معاونت عمرانی شهرداری تهران از طریق یکی از شرکت های زیر مجموعه این معاونت، از بورس کالا خریداری شد.
فلاح در مورد این روش خرید کالا بیان داشت: مسیر خرید از بورس کالا بر اساس سیاست‌های کلان شهرداری تهران و ایجاد شفافیت و سلامت در خریدها بوده و لذا نسبت به هماهنگی و بستر سازی خرید از بورس کالا اقدام کردیم و در ادامه نیز نسبت به خرید قیر، میلگرد و سیمان و دیگر نیازمندی ها از طریق بورس کالا اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران همچنین تاکید کرد: نکته مهم این سبک و روش خرید، این است که از حداکثر شفافیت لازم برخوردار بوده و صرفه و صلاح شهرداری تهران در آن رعایت شده و خریدها صرفا و مستقیما از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان در بورس کالا انجام می‌پذیرد که این اقدام برای اولین بار در شهرداری تهران است.
فلاح در خصوص اولین خرید صورت گرفته به این روش گفت: اولین خرید مربوط به بخشی از نیاز شهرداری تهران از بورس کالا به مبلغ ۷ میلیارد تومان میلگرد، در اسفند انجام پذیرفت و در ادامه آن مجدداً در روزهای پایانی سال با بسترسازی مناسب و هماهنگی انجام شده حدود ۰۰۰ ۲ تن قیر بالغ بر حدود ۲۳ میلیارد تومان مورد نیاز حوزه معاونت فنی و عمرانی نیز در این روزها خریداری شد.
وی گفت: این مسیر خرید از بورس کالا به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و علاوه بر شفافیت، سلامت و صرفه‌جویی، باعث حذف واسطه‌ها خواهد شد و در نتیجه موجب کاهش چشمگیر هزینه تمام شده پروژه ها است و این اقدام بهترین اتفاق برای شهر و شهرداری تهران خواهد بود تا بتواند با منابع خود حداکثر بهره‌وری و پیشرفت برنامه را محقق سازد؛ پیش از این خرید کالای مورد نیاز پروژه های شهری از طریق واسطه ها و به روش های غیر شفافی انجام می پذیرفت که این امر با بهره گیری از بورس کالا می تواند از واسطه‌گری (دلالی) جلوگیری کرده و در عین حال یک اقدام عملیاتی برای جلوگیری از فساد باشد. بورس کالا ابزار مهم و اثر گذاری و روش روشن و شفاف تامین کالاست که تا کنون به صورت جدی در چرخه مالی اقتصاد شهری به کار گرفته نشده بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari