مشاور رئیس سازمان دامپزشکی ضمن بیان توصبه‌های بهداشتی برای خرید ماهی قرمز شب عید گفت: در پایان نوروز ماهی ها را در رودخانه ها رهاسازی نشود و در محل های تعیین شده توسط شهرداری رها شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان دامپزشکی، امین اسدی، مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: افراد برای خرید و نگه داری ماهی قرمز شب عید توصیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی را جدی بگیرند.
اسدی گفت: مردم برای خرید ماهی قرمز شب عید نسبت به خرید از مراکز مجاز اقدام و از خرید از دوره گردها و دست فروشان خودداری کنند.
به گفته وی، افراد در هنگام خرید از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب خودداری کنند و از ظروف یکبار مصرف جهت حمل و جابجایی ماهی به منزل استفاده بشود.
بنابر توصیه سازمان دامپزشکی مردم باید از خرید ماهیان بیمار و بی حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر پوست بدن خودداری کنند.
مشاور رئیس سازمان گفت: پس از انتقال به منزل بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام و ماهی‌ها به ظروف از قبل آماده شده منتقل شوند.
با توجه به لزوم تعویض آب ماهیان خریداری شده حداقل ۲۴ ساعت قبل از خرید ظرف نگهداری ماهی آماده در صورت استفاده از آب شهری باید در هوای آزاد به منظور کلر زدایی قرار داده شود.
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: در پایام نوروز ماهی‌ها را در رودخانه‌ها یا نهرها رها سازی نشود و در محل‌های تعیین شده توسط شهرداری رهاسازی صورت بگیرید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari