فرماندار خمیر گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶ هزار خودرو سواری و کامیون وارد اسکله بندر پهل شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ازدحام بی سابقه‌ای در آستانه نوروز در محل بندر پهل برای سفر به جزیره قشم وجود دارد به طوری که صف چند کیلومتری از خودروهای مسافران نوروزی به وجود آمده است.
میرهاشم خواستار فرماندار خمیر در این زمینه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶ هزار خودرو سواری و کامیون وارد اسکله بندر پهل شده است.
وی افزود: انتظار می‌رود این آمار تا ساعات پایانی شب با توجه به ترافیک زیاد خودرو در این محور به بیش از ۷ هزار خودرو برسد.
میرهاشم خواستار که شامگاه امروز شنبه جهت بررسی وضعیت ترددی و همچنین نحوه خدمات رسانی به مهمانان در اسکله بندر پهل حاضر شده بود، همچنین گفت: طی ۴۸ گذشته بیش از ۴۵ هزار مسافر از طریق اسکله پهل به جزیره قشم عزیمت کرده است.
فرماندار خمیر در ادامه با اشاره به اقدامات لازم جهت روان سازی ترافیک در محور اسکله، اظهار داشت: یکی از دلایل ایجاد صف در این محور، شرایط جزر دریا بوده که در این شرایط شناورهای کمتری می‌توانند در اسکله پهلوگیری کنند که در این بازدید از اداره بنادر و دریانوردی و همچنین منطقه آزاد مستقر در اسکله بندر پهل خواسته شد جهت روان سازی ترافیک خودروها، از حداکثر ظرفیت اسکله برای پهلوگیری شناورها استفاده کنند.
خواستار همچنین یادآور شد: با توجه به مد بودن دریا در ساعات پایانی شب، تعداد بیشتری از شناورها در اسکله پهلو خواهند گرفت و ترافیک روان تر خواهد شد.
وی ادامه داد: جهت خدمات رسانی بهتر به خودروهای سواری، تردد کامیون‌ها به جز کامیون‌های حامل ارزاق عمومی، سوختی و مایحتاج مصرفی در این مسیر دریایی تا ۱۵ نوروز ممنوع است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari