اراک – استاندار مرکزی گفت: تمرکز دولت در سال جدید بر تحقق رشد اقتصادی و حمایت از تولید داخلی است و استان مرکزی می‌تواند در لبیک گویی به ندای رهبر فرزانه انقلاب پیشتاز باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسبت عید نوروز گفت: سال ۱۴۰۱ تمرکز دولت بر تحقق رشد اقتصادی و حمایت از تولید داخلی است و این استان در بخش‌های مختلف می‌تواند در لبیک گویی به ندای رهبر فرزانه انقلاب در امر پیشرفت تحقق فرمان سال ۱۴۰۱ پیشتاز باشد. در این پیام آمده است: با همگرایی و هم افزایی بیشتر در سال ۱۴۰۱ چند مقوله در استان مرکزی مورد توجه خواهد بود؛ اول شتاب محسوس در اجرا و اتمام پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام و دوم کاهش مجوزهای کاغذی و حذف امضاهای طلایی و تسریع در استقرار دولت الکترونیک و سوم توجه به مطالبات عمومی در عرصه فرهنگ عمومی و اجتماعی است.
وی در این پیام آورده است: حلول سال نو و آغاز قرن جدید هجری شمسی مقارن با سالروز میلاد پرشکوه امان زمان (عج) را به هم‌میهنان عزیز به ویژه مردم شریف دیارآفتاب، استان مرکزی، خانواده‌ی معزّز شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم نوروزی با نشاط و سالی پُرخیر و برکت در پیش رو داشته باشید.
استاندار مرکزی در پیام آورده است: امسال بهار طبیعت با بهار قرآن و معنویت همراه است، بهاری که آغاز آن در ماه با شرافت شعبان‌المعظم و در ادامه آن ماه پرفضیلت رمضان است و این امید در دل جوانه میزند که ان‌شاءالله رویش‌های معنوی در کنار رویش‌های مادّی، ذخیره‌ای برای ملت ایران و آینده استان باشد.
مخلص الائمه در این پیام آورده است: سال ۱۴۰۰ با وجود فراز و نشیب‌های بسیار با عزم و اراده مردم شریف ایران، مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی و در رأس آن رهبری مدبرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری با کارنامه قابل قبولی به پایان رسید.
وی در این پیام ادامه داده است: ملت غیور و همیشه در صحنه کشورمان با حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یک بار دیگر پشتیبانی و حمایت خود از آرمان‌های نظام اسلامی را اعلام و نقشه‌های شوم دشمنان قسم خورده را نقش بر آب کردند.
استاندار افزوده است: با روی کار آمدن دولت مردمی و تغییر رویکرد مدیریتی کشور اتفاقات خوب و ارزشمندی در زمینه‌های مختلف از جمله مدیریت بحرانِ بیماری کرونا، توسعه صادرات غیر نفتی، تصحیح دیپلماسی خارجی و بهبود رویکردهای فرهنگی رقم خورد که آثار آن در ایجاد رضایت‌مندی نسبی و همچنین تقویت امید به آینده قابل مشاهده است.
مخلص الائمه آورده است: در سال ۱۴۰۰ استان مرکزی نیز با همدلی، هم افزایی و همراهی مردم و مسئولان در همه‌ی اجزای استان شاهد بهبود شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف بودیم که تحقق صادرات بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری که در تاریخ استان مرکزی در سال‌های اخیر برای اولین بار رقم خورده است، کاهش بیش از ۵۰ درصدی کارگران دارای حقوق معوق، تداوم نرخ تک رقمی بیکاری، کسب رتبه اول محیط کسب و کار و حل و فصل برخی از موانع و موضوعات بحرانی در شرکت‌های بزرگ استان از جمله این توفیقات بود که امیدواریم در سال آینده نیز شاهد تداوم این موفقیت‌ها باشیم.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: دولت سیزدهم تمرکز خود را در سال ۱۴۰۰ برای مقابله و مدیریت بیماری منحوس کرونا قرار داد و با اجرای طرح واکسیناسیون عمومی به فضل الهی توفیقات ارزشمندی به دست آمد و نقطه اوج ششم این بیماری به طور نسبی با تلفات جانی و خسارات مادی به مراتب کمتری نسبت به ادوار قبل در استان و کشور پشت سر گذاشته شد که جا دارد از همکاری خوب مردم و تلاش‌ها و زحمات مدافعان سلامت و جوانان دانشمندِ عرصه تولید واکسن، تشکر و قدردانی شود.
استاندار افزوده است: در سال جاری نیز ضمن توجه ویژه به ریشه‌کن ساختن این بیماری، تمرکز دولت بر تحقق رشد اقتصادی و حمایت از تولید داخلی است که استان مرکزی با بهره گیری از ظرفیت‌های بالای خود در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی، تجارت و خدمات و علم و فناوری می‌تواند در لبیک گویی به ندای رهبر فرزانه انقلاب در امر پیشرفت و تعالی اقتصادی و فرهنگی کشور و تحقق فرمان سال ۱۴۰۱ پیشتاز باشد و مدیریت ارشد استان هم از هیچ حمایتی در این راستا دریغ نخواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari