مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش ۱۵ میلیون لیتر در روز مصرف بنزین کشور همزمان با روزهای پایانی سال خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، کرامت ویس‌کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به آخرین وضعیت مصرف بنزین در کشور گفت: میانگین مصرف بنزین کشور در فاصله روزهای ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ با توجه به افزایش حجم ترددها در روزهای پایانی سال، به‌صورت میانگین به عدد ۱۱۳ میلیون لیتر رسیده است.
وی افزود: میانگین مصرف بنزین کشور در فاصله روزهای یکم تا روز ۲۷ اسفندماه امسال، روزانه ۹۶ میلیون لیتر بوده است که در مقایسه با اسفندماه پارسال (۹۹) با میانگین روزانه ۸۱ میلیون لیتر، روزانه ۱۵ میلیون لیتر افزایش نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون به‌طور میانگین روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده که این رقم در مقایسه با پارسال (۹۹) با ۷۵.۵ میلیون لیتر، ۱۵ درصد افزایش یافته است.
ویس کرمی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که میانگین مصرف بنزین کشور در تعطیلات نوروزی امسال (۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) به‌طور میانگین به روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر برسد.
وی گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده برای مصرف بنزین کشور، هماهنگی و برنامه‌ریزی در بخش‌های تولید، انتقال و ذخیره‌سازی به‌نحوی انجام شده است که بنزین به قدر کفایت وجود دارد و مشکلی در زمینه تأمین سوخت نوروزی در کشور وجود ندارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari