رشد نرخ لوب‌کات و کاهش نرخ وکیوم پالایش بندرعباس
به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، همانند هفته‌های گذشته شرکت پالایش و نفت بندرعباس در اسفندماه کاملا آماده کسب درآمد‌های مناسب بوده و روند و البته عملکرد این شرکت نیز گویای این موضوع است که اصلا نمی‌خواهند فرصت‌ها را از دست بدهند.
نگاهی به میزان درآمدزایی هفتگی این شرکت، حاکی از آن است که شاید کاهش ۳ درصدی درآمدی را به ثبت رسانده باشد اما؛ حجم درآمدی بالا یعنی بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان در درصد‌های پایین، تفاوت فاحشی را ایجاد نمی‌کند.
محصول وکیوم‌باتوم در سبدکالایی این شرکت با حجم عرضه ۳۰ هزار تنی گام به معاملات بازار نقره‌ای گذاشت؛ نرخ فروش وکیوم باتوم پالایش نفت بندرعباس به ۱۰۱,۲۶۳ هزارریال رسیده که نسبت به هفته گذشته باردیگر با کاهش ۲,۷ درصدی همراه شد.
رشد نرخ لوب‌کات و کاهش نرخ وکیوم پالایش بندرعباس
مشتریان از خریداری این کالا درآمد ۳۰۳ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومانی را عاید این پالایشی کردند.
از سوی دیگر می‌توان به دیگر کالا‌های این شرکت یعنی لوب کات سنگین با عرضه ۱۸ هزارتن به ارزش ۱۴۲,۵۱۹ هزارریال اشاره داشت که  با رشد ۷,۴ درصدی تمام عرضه‌ها فروخته شد و درآمد ۲۵۶ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومانی را بدست آورد.
همچنین می‌توان به این نکته اشاره داشت که این پالایشی معامله ۱۰۰ تن گوگرد گرانوله را هم به ثبت رساند تا درآمد ۶۷۲ میلیون تومانی عاید شرکت شود.
در پایان باید اشاره داشت که کالای سلاپس واکس و عرضه ۵۰۰ تنی آن نیز در این هفته که پس از یک هفته غیبت به بورس کالا آمد، بدون مشتری ماند.

source

توسط ecokhabari