بندرعباس- معاون وزیر راه و شهرسازی از جابجایی ۵۵۰ هزار نفر مسافر در پنج روز آغاز سفرهای دریایی نوروزی از طریق بنادر مسافری هرمزگان خبر داد که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۸۶ درصدی را شاهد هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صفایی ظهر سه شنبه در بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس، افزود: طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین پایان تعطیلات ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در این مدت ۹۰ هزار خودرو از سرزمین اصلی به جزایر و بلعکس جابجا شده اند که ۵۶ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: از ۲۵ اسفند تاکنون ۱۳ هزار نفر نیز با شناورهای مسافری جابجا شده اند که نسبت به سال ۹۸ بیش از ۴ برابر افزایش داشته است.
صفایی با توصیه به گردشگران و مسافران دریایی برای حفظ محیط زیست، بیان کرد: مسافران وگردشگران دریایی برای داشتن یک سفر ایمن و خاطره انگیز با توجه به نکات ایمنی، در حفظ و صیانت از محیط زیست و زیست بوم دریا و همچنین جزایر و پاکیزگی شهرهای بندری نکات لازم را رعایت کنند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی، ۸۵۳ شناور گردشکری با ظرفیت پنج هزار و ۳۲۸ نفر وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده دارند.
صفایی اضافه کرد: برای ایمنی سفرها نیز ۳۳ ایستگاه همیار ناجی و ۲۴ ایستگاه نجات غریق و غواصی همراه با ۲۰ تیم بازرسی فنی و ایمنی در بنادر مستقر و ۸ فروند شناور تخصصی جستجو و نجات دریایی مسئولیت خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی را بر عهده دارند.
یادآور می شود، طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.
در این مدت، ۸۵۳ شناور گردشکری با ظرفیت پنج هزار و ۳۲۸ نفر وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده دارند.
به منظور ارتقا ایمنی سفرها نیز ۳۳ ایستگاه همیار ناجی و ۲۴ ایستگاه نجات غریق و غواصی همراه با ۲۰ تیم بازرسی فنی و ایمنی در بنادر مستقر و ۸ فروند شناور تخصصی جستجو و نجات دریایی مسئولیت خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی را بر عهده دارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari