مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر اینکه باید ناوگان حفاری کشور نوسازی و بازسازی شود، تصریح کرد: شرکت ملی حفاری ایران مقاومتی‌ترین بخش بالادستی صنعت نفت است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی حفاری، محسن خجسته‌مهر طی سفری به استان خوزستان درباره اهمیت حفاری و ویژگی‌های شرکت ملی حفاری ایران گفت: بخش مهم این شرکت حاکمیتی بودن آن است که برای صیانت از مخازن و اطمینان از تولید پایدار و مستمر باید تقویت شود.
وی افزود: در این زمینه ناوگان حفاری شرکت ملی حفاری ایران را باید بازسازی و نوسازی و در عین حال از کل ناوگان حفاری و صنعت حفاری کشور مراقبت کنیم تا آسیبی متوجه این صنعت نشود، زیرا حدود ۵۰ درصد هزینه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی مربوط به حفاری است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران از اقدام همه شرکت‌های فعال در عرصه حفاری برای بازسازی، نوسازی و تأمین دستگاه‌های حفاری خشکی و دریایی نو حمایت می‌کند، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در این زمینه نیز باید پیشتاز باشد.
خجسته‌مهر با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره فناوری و دانش‌بنیان کردن صنعت نفت، افزود: اینکه بتوانیم با استفاده از ابزار فناوری و دانش‌بنیان کردن، صنعت نفت و در عین حال صنعت حفاری پیشرفته داشته باشیم، زمان حفاری چاه‌ها را کوتاه‌تر و هزینه‌ها و قیمت تمام شده را کاهش دهیم، نمادی از دانش‌بنیان کردن بخش بالادستی این صنعت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari