خاندوزی گفت: در ۶ ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم در کشور بودیم ولی تا حد ایده‌آل خیلی فاصله داریم. کاهش پنج درصدی نرخ مالیات در ۱۴۰۱، نشانه وقوف دولت بر اهمیت تولید است.
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از (شادا)؛ احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با برنامه ای رادیویی از ثبات اقتصادی و کنترل تورم در بازار خبر داد و گفت: در ماه های گذشته مجموع سیاست های پولی و مالی که باعث افزایش نرخ تورم می شد را کنترل کرده و همین امر موجب کاهش درصدی از نرخ تورم شد.
او همچنان گفت: کاهش پنج درصدی نرخ مالیات در سال ۱۴۰۱ نیز نشانه وقوف دولت بر اهمیت تولید است.
خاندوزی اظهار داشت: وزارت اقتصاد به جد به تسهیل مسیر پیش روی تولیدکنندگان برای پرداختن به رسالتی که در راستای توسعه کشور بر عهده گرفته اند، نه به عنوان یک انتخاب، بلکه ضرورت، باور دارد.
او افزود: در قرن جدید با توجه به شعار امسال به سمت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زایی پیش خواهیم رفت.
او گفت: از سه روزپیش ۵ درصد نرخ مالیات بر عملکرد شرکت‌های تولید کننده کاهش پیدا کرده است و محاسبات با ۵ درصد لحاظ خواهد شد تا فضا برای تنفس و مشوق هایی بیشتر برای تولید کنندگان باشد و به تبع آن موانع و شکایت شود.
وزیر اقتصاد افزود: در خصوص تحقق شفافیت، نسل جدید نسلی است که با این ادبیات اجین شده است بعضی اوقات هزینه ها را خواهند پرداخت و با شفاف سازی بیشتر به آینده امیدوارتر هستیم.
او همچنین افزود: در اسفند ماه سال گذشته دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری از تمام وزاری اقتصادی خواسته تا شرکت ها را شفاف کنند از جمله رفاه، نفت و گاز و این وظیفه به وزارت اقتصاد محول شده است .
خاندوزی اضافه کرد: موضوع مهم دیروز جلسه هیئت دولت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان بوده است ولو اینکه بارمالی برای دولت داشته باشد.
وزیر اقتصاد در پایان در خصوص بهرمندی از ظرفیت دانش بنیان خاطر نشان کرد: وزارت اقتصاد بسیاری از کارهای اجرایی در گمرک، مالیات، بیمه و حتی بانکی را به شرکت‌های دانش بنیان محول خواهد کرد و دولت به دنبال قوی تر کردن شرکت های دانش بنیان است تا جوانان متخصص و به عنوان نهال‌های جوان به درختان قوی و تنومند تبدیل شوند .

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari