معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر نیرو، درباره لازمه‌ها و چگونگی تحقق شعار سال در بخش نیرو گفت و گو کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشستی مشترک با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، ضمن بررسی ضرورت‌های تحقق شعار سال در بخش نیرو، چگونگی بومی‌سازی فناوری‌ها، بازارسازی برای شررکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین درباره چگونگی نفوذ فناوری و نوآوری به حوزه‌های شاخص و پیشران در موضوعات گوناگون از جمله انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، بهینه‌سازی مصرف انرژی، هوشمندسازی و … به تبادل نظر پرداختند.
در این نشست مقرر شد دامنه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی در حوزه نیرو گسترده شده و نیز پژوهشگاه نیرو به عنوان محور اصلی توسعه این زیست بوم در صنعت نیرو نقش آفرینی کند.
تسهیلات، تنظیم‌گری و وضع مقررات با هدف توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، استفاده حدأکثری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مورد تأکید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر نیرو قرار گرفت.
در این نشست همچنین نسبت به تشکیل کارگروه همکاری مشترک ظرف ۲ هفته، با هدف پیشبرد اهداف و برنامه‌ها موافقت شد. در قالب این کارگروه همکاری، ضمن تعریف و تأیید پروژه‌های پژوهشی فناورانه و دانش‌بنیان در حوزه نیرو، توسعه و تأمین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق پژوهش و فناوری دنبال محقق خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari