وزیر نفت صبح امروز دوشنبه هشتم فروردین در دیدار با آرتاش تومانیان، مشاور نخست‌وزیر ارمنستان در زمینه تعمیق روابط دو کشور در حوزه انرژی برای بلندمدت مذاکره کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، وزیر نفت امروز با مشاور نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد
جواد اوجی، وزیر نفت صبح امروز دوشنبه هشتم فروردین در دیدار با آرتاش تومانیان، مشاور نخست‌وزیر ارمنستان در زمینه تعمیق روابط دو کشور در حوزه انرژی برای بلندمدت مذاکره کردند.
ارمنستان ذخایر هیدروکربنی اندکی دارد و برای تأمین انرژی مورد نیاز خود، به واردات سوخت و یک نیروگاه هسته‌ای که در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق ساخته شده، وابسته است.
با توجه به اختلاف‌های سیاسی با آذربایجان، همسایه نفت‌خیز شرقی و ترکیه، همسایه غربی ارمنستان، ایروان نیازهای انرژی خود را از ایران و گرجستان تأمین می‌کند.
به گزارش شانا، پیش از این، منابع ارمنی از موافقت دو کشور برای افزایش صادرات گاز ایران به ارمنستان خبر داده بودند. روسیه اکنون حدود ۸۰ درصد گاز مورد نیاز ارمنستان را تأمین می‌کند.
تهران و ایروان سال ۲۰۰۴ میلادی قرارداد تهاتر گاز و برق را برای مدت ۲۰ سال امضا کردند که بر اساس آن، گاز صادراتی ایران به مصرف نیروگاه‌های تولید برق در ارمنستان می‌رسد و در عوض، ایران از ارمنستان برق وارد می‌کند. ارمنستان از اواسط سال ٢٠٠٩ واردات گاز از ایران را آغاز کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari