با راه‌اندازی و اجرای سامانه درگاه ملی صدور مجوز کسب‌وکار، شاهد رشد و توسعه شرکت‌ها یا بنگاه‌های تولیدی در کشور خواهیم بود.
حمید رضا فولادگر، مشاور وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در خصوص اینکه راه‌اندازی درگاه‌های الکترونیک مجوز کسب‌و کار چه تاثیری بر روند تولیدات و افزایش کارهای خدماتی می‌گذارد، اظهار کرد: بحثی که این روزها در خصوص راه‌اندازی درگاه‌ ملی مجوز کسب‌وکارها مطرح است مربوط به اصلاح ماده یک و هفت قانون اصل ۴۴، سیاست های برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی می‌شود.
او افزود: تا ششم فروردین امسال تمامی دستگاه‌های دولتی موظف بودند که درگاه‌های تخصصی خود را به درگاه ملی کسب مجوز کسب و کار متصل کنند.
مشاور وزیر اقتصاد گفت: طبعا پس از تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۱ هیچ مجوزی به صورت کاغذی صادر نخواهد شد، مسئولان مربوط در حوزه درگاه ملی مجوز کسب‌وکار موظف‌اند تمام ضوابط موجود را به طور دقیق در راستای اعطای مجوز مورد بررسی قرار دهند.
فولادگر تصریح کرد: با راه‌اندازی و اجرای سامانه درگاه ملی صدور مجوز کسب‌وکار، شاهد رشد و توسعه شرکت‌ها یا بنگاه‌های تولیدی در کشور خواهیم بود.
او در پاسخ به این سوال که آیا راه‌اندازی سامانه درگاه ملی صدور مجوز کسب‌وکار می تواند بر بازار سرمایه تاثیر بگذارد یا خیر؟ بیان کرد: از آنجا که بازار سرمایه اغلب فعالیت‌هایش به سبب ویژگی‌های خاص تایید محور است، به همین خاطر به نطر می‌آید چندان این امر نه تنها تاثیر منفی نگذارد، بلکه با توجه به ساختار الکترونیکی شدن همه مراحل صدور مجوز تاثیر مثبت هم بگذارد.
مشاور وزیر اقتصاد در پایان گفت: باتوجه به شعار امسال (تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی) امید می‌رود مسئولان گام‌های موثری را در این راستا بردارند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari