قیمت نفت خام برنت دریای شمال که در پی حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی آرامکو در جده هفته گذشته از مرز ۱۲۰ دلار عبور کرده بود در اوایل هفته جاری ۵ دلار کاهش قیمتی به خود دیده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۸ فروردین ماه) در بازارهای جهانی نسبت به اواخر هفته گذشته با ۵ دلار و ۱ سنت کاهش به ۱۱۵ دلار و ۶۹ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۵.۳۲ درصد کاهش را به خود دیده است.
همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۵ دلار و ۱۶ سنت افزایش به ۱۰۸ دلار و ۷۴ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۵.۶۵ درصد کاهش را به خود دیده است.
قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با افزایش ۰.۰۶ درصد یا ۷ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش رشدی ۱۸.۰۹ درصدی یا ۱۷ دلار و ۷۲ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایشی ۳۶.۱۷ درصدی یا ۳۰ دلار و ۷۳ سنتی روبرو شده است.
از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با کاهش ۱.۰۱ درصدی یا ۱ دلار و ۱۱ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با رشد ۱۶.۴۳ درصدی یا ۱۵ دلار و ۳۶ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۳۵.۹۲ درصدی یا ۲۸ دلار و ۷۷ سنتی روبرو شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari