برپایه معاملات سومین روز کاری سال ۱۴۰۱، بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۶۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۱ هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در جریان معاملات سومین روز کاری قرن (دوشنبه، ۸ فروردین ماه)، شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۸۵۷ واحد افزایش، رقم ۳۶۰ هزار و ۴۳۵ واحد را به ثبت رساند؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با افزایش ۱۴ هزار و ۹۹۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۱۸ هزار واحد رسید.
شاخص بازار اول افزایش ۱۲ هزار و ۱۳۱ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۲۶ هزار و ۶۳۹ واحدی را تجربه کردند.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۷۹ هزار و ۷۳ معامله به ارزش ۸ هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه بانک‌ها با ۲۶ هزار و ۳۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۴۶ هزار و ۶۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۳۹ هزار و ۸۲۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال و گروه چندرشته‌ای صنایع با ۲۶ هزار و ۴۹۲ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۸۰۷ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۹۸۷ واحد، بانک ملت با ۸۷۸ واحد، شرکت توسعه معادن و فلزات با ۸۴۳ واحد و شرکت فولاد خوزستان با ۷۲۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.
در مقابل، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۶۰۲ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۳۰۳ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۸۰ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۲۱۳ واحد و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۰۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.
لازم به ذکر است معاملات فرابورس ایران به دلیل مشکل فنی تا لحظه تنظیم این گزارش، انجام نشد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari