بازار سهام در آستانه فرارسیدن ماه رمضان و آماده شدن برای فصل مجامع، همچنان روندی آرام و با ثباتی را هم زمان با تثبیت رفتار کوتاه مدت نگری در کف بازار نظاره گر است.
به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه ۹ فروردین ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۴۴۲۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۱۴ هزار واحد رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۲۴۸۱ واحدی عدد ۳۶۲ هزار و ۹۲۱ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص بازار اول اما با ۸ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۰۵ هزار واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۷ هزار و ۹۴۶ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۶۳۳ هزار واحد را تجربه کرد.
در بورس تهران امروز ۱۲ میلیارد و ۹۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۵۷۹ هزار و ۸۰۴ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۸۸۸ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۲۹۳ واحد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۵۳ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان معامله شده است.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت شاخص کل بورس تهران امروز فولاد مبارکه با ۱۷۶۳ واحد، پالایش نفت تهران با ۸۹۵ واحد و ملس صنایع مس ایران با ۸۰۲ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شستا با ۱۵۵۸ واحد، پتروشیمی جم با ۷۳۱ واحد و بانک تجارت با ۴۴۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش مهر، معاملات امروز بروس تهران در روز جاری با واگذاری صف خرید سهام در شستا به یکباره روی عقربه فروشندگان حقیقی قرار گرفت و با فرمان نوسان گیران به دنبال شناسایی بازده کوتاه مدت بر عرضه‌ها افزودند.
هرچند که جابجایی سهام شاخص ساز با سهم‌های کوچک و یا برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم نیز در دستور کار برخی معامله گران برای اصلاح پرتفوی بود.
به هر حال بازار سهام بنا بر سنت هر ساله در حالی کسب به کسب بازده کوتاه مدت دلخوش کرده که در آستانه فرارسیدن ماه رمضان و همچنین همسو با گزارش‌های عملکردی ۱۲ ماهه شرکت‌های بورسی خود را برای فصل مجامع آماده می‌کند.
به نظر می‌رسد معامله گران بازار سهام همچنان روندی آرام و با ثباتی را هم زمان با تثبیت رفتار کوتاه مدت نگری در کف بازار سهام نظاره گر باشد.
هرچند که انتظار برای خبرهای جدید در بازار سرمایه حتی در حوزه مدیریت ارشد نهاد نظارتی بازار سرمایه می‌تواند تحریک کننده جهت بازار پس از آغاز رسمی فعالیت کسب و کارها در پایان تعطیلات نوروز باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari