مشهد ـ وزیر کشور از اختصاص هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطار شهری مشهد در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی شامگاه چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت و تجهیز ایستگاه‌های فاز نخست خط سوم قطار شهری مشهد به حرم مطهر رضوی اظهار کرد: حداقل هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطار شهری مشهد در سال ۱۴۰۱ اختصاص یافته است.
وی با بیان این‌که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این پروژه در سال گذشته اختصاص داده شد، افزود: البته این مبالغ کافی نیست در همین راستا تلاش می‌کنیم این مبالغ را برای پیشرفت علمیات اجرایی خط سوم مترو مشهد افزایش دهیم.
وزیر کشور اتصال خطوط قطار شهری در هسته مرکزی مشهد و همچنین رسیدن مترو به حرم مطهر رضوی را عامل حمل و نقل سریع‌تر و راحت‌تر زائران و مجاوران دانست و افزود: مشهد الگوی قدرت معنوی و فرهنگی و کانون قدرت جمهوری اسلامی است، به همین دلیل مسائلی که در شهر مشهد می‌گذرد با دیگر نقاط کشور متفاوت است.
وحیدی با بیان این‌که هر کاری در نظام جمهوری اسلامی عبادت است، در مشهد فضیلت اضافه‌تری دارد، ادامه داد: ایران با خراسان شناسانده می‌شود، در همین راستا باید برای ظرفیت‌سازی جدید خدمات‌دهی به زائران و مجاوران بارگاه رضوی تلاش مضاعف‌تری صورت بگیرد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari