سبزوار ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در موضوع تامین مواد اولیه راهکار این وزارت ورود واحدهای تولید کننده مواد اولیه صنعتی به بورس کالا است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدرضا فاطمی امین صبح پنجشنبه در نشست با فعالان بخش صنعت و معدن سبزوار اظهار کرد: در راستای توسعه تولید، مواردی همچون مواد اولیه، سرمایه در گردش و توسعه بازار در سال جاری عملیاتی می‌شود و در موضوع تأمین مواد اولیه، راهکار این وزارت ورود واحدهای تولیدکننده مواد اولیه صنعتی به بورس کالا است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای تأمین نقدینگی واحدهای صنعتی و سرمایه در گردش، پرداخت تسهیلات بر مبنای صورت‌های مالی و تأمین مالی زنجیره‌ای انجام می‌شود که علاوه بر از بین بردن انحراف منابع، با تأمین مالی زنجیره‌ای حداقل ۳۰ درصد بازدهی افزایش می‌یابد.
وی افزود: هم اکنون کشور در بخش صنایع با کمبود برق روبه‌روست است که با هدف رفع این معضل، سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار مگاوات برق در کشور آغاز شده است.
فاطمی‌امین اظهار کرد: کشور با کمبود ۱۰ هزار مگاوات برق در بخش صنعت مواجه است که برای تأمین این نیاز حدود ۱۲ هزار مگاوات سرمایه گذاری از سوی شرکت‌های بزرگ طی بازه زمانی چهار ساله انجام می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأمین منابع آب در بخش صنایع نیز گفت: هماهنگی‌های کلان با وزارت نیرو انجام شده که از پساب‌های واحد شهری در حوزه صنعت استفاده شود.
وی بیان کرد: همچنین در بودجه مجلس مصوب شد قیمت گاز برای واحدهای تولیدی معادل نیروگاه‌های دولتی محاسبه شود.
فاطمی‌امین افزود: به منظور حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی، پرداخت تسهیلات مبتنی بر سامانه جامع تجارت برنامه ریزی شده است و همچنین سامانه ۱۲۴ وسیع‌تر شده تا مشکلات از این طریق منعکس شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارتباط دانشگاه با بخش صنعت افزود: دانشگاه نباید مبتنی بر درآمدهای نفت کشور باشد و باید برای شکوفایی بیشتر این عرصه، تحقیق و پژوهش و علم به صنعت متصل شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari