افزایش طول مدت آموزش هنوز تصویب نشده است
به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس از روز ۱۴ فروردین آغاز خواهد شد و در همین راستا، جلسات متعددی برگزار و زمینه‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور تمام دانش آموزان در مدارس انجام شده است.
کاظمی افزود: البته از اوایل سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، تقریبا ۴۵ درصد مدارس به‌صورت حضوری برگزار شد و هنرستان‌ها هم با توجه به اهمیت توسعه شایستگی‌های فنی ۱۰۰ درصد آموزش حضوری داشتند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با ابراز اینکه دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها نسبت به آموزش حضوری اشتیاق دارند، بیان کرد: میانگین نمرات در آموزش مجازی طی سال گذشته نشان داد که با افت تحصیلی مواجه هستیم بنابراین تلاش داریم تا پایان زمان آموزش که اردیبهشت‌ماه است، افت تحصیلی ناشی از دوران کرونا را جبران کنیم.
وی درباره جزئیات حضور دانش‌آموزان در مدارس خاطرنشان کرد: طبق آخرین جلسه برگزار شده برای مراقبت از سلامت دانش آموزان در مدارس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و تهویه کلاس‌های درس در دستور کار مدارس قرار دارد.
کاظمی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری مدارس، تابع ستاد ملی کرونا است. تا زمانی که ستاد ملی کرونا تصمیم بر تغییر روند آموزش نگرفته باشد آموزش به صورت حضوری تداوم دارد و اگر دانش‌آموزی علائم بیماری داشته باشد یا مبتلا به بیماری زمینه‌ای باشد، می‌تواند با تأیید پزشک، مورد استثنا قرار گیرد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش طول مدت سال تحصیلی بیان کرد: در اسفندماه مکاتبه‌ای با وزیر داشتیم تا با توجه به افت تحصیلی طول مدت آموزش افزایش یابد، اما هنوز این موضوع در شورای‌عالی آموزش و پرورش به تصویب نرسیده است.
کاظمی درباره شرایط واکسیناسیون دانش‌آموزان و معلمان برای حضور در کلاس درس اظهار کرد: ۹۵ درصد معلمان دُز اول و بیش از ۹۰ درصد در دوم را دریافت کردند با وجود این، استفاده از ماسک در ساعات درسی و تفریح ضرورت دارد.
وی درخصوص اجرای این مصوبات در مدارس غیردولتی نیز گفت: این مصوبه برای تمام مدارس اجرایی است ضمن اینکه قبل از تعطیلات نوروزی به جز ۷ درصد مدارس که کاملاً غیرحضوری بودند سایر مدارس، آموزش حضوری یا تلفیقی داشتند.

source

توسط ecokhabari