در جریان دومین روز معاملاتی هفته، ارزش معاملات خرد با ثبت ۸ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان به بالاترین رقم از مهرماه ۱۴۰۰ رسیده تا سطح خوش‌بینی به بازار در بین اهالی بازار سرمایه تقویت شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات سومین روز هفته (دوشنبه، ۱۵ فروردین ماه)، شاخص هم‌وزن با ۵۶۳ واحد افزایش، رقم ۳۷۳ هزار و ۲۶۷ واحد را به ثبت رساند؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با افزایش ۶ هزار و ۸۶۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۶۸ هزار واحد رسید. همچنین بیش از ۱۵ میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۵ هزار و ۸۰۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
شاخص بازار اول افزایش ۹ هزار و ۴۴۸ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۱۷۷ واحدی را تجربه کردند.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۱۲۳ هزار و ۶۰۲ معامله به ارزش ۱۲ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه فراورده‌های نفتی با ۶۵ هزار و ۹۷۰ معامله به ارزش ۹ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۶۶ هزار و ۱۶۸ معامله به ارزش ۶ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال، گروه بانک‌ها با ۴۷ هزار و ۷۴۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۵۱ هزار و ۹۸۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۴۷۱ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با یک هزار و ۱۵۵ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با یک هزار و ۴۵ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۹۱۷ واحد و گروه مپنا با ۷۱۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.
در مقابل، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۸۰۳ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۷۲۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۶۹۸ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۵۱ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۲۷۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

نگاهی بر معاملات فرابورس
در جریان معاملات امروز، (دوشنبه، ۱۵ فروردین ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۵۶ واحدی به رقم ۱۹ هزار و ۶۹۰ واحد رسید.
همچنین، امروز بیش از ۶ میلیارد و ۹۹۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک میلیون و ۸۴۹ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال دادوستد شد
در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت سنگ آهن گهرزمین با ۱۰۵ واحد، شرکت آهن و فولاد ارفع با ۱۰.۲۹ واحد، گروه توسعه مالی مهر آیندگان با ۱۰ واحد، شرکت پالایش نفت شیراز با ۶.۶۱ واحد و شرکت فولاد هرمزگان جنوب با ۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.
در مقابل، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۲۶ واحد، شرکت پلیمر آریا ساسول با ۱۲ واحد، شرکت صنعتی مینو با ۸ واحد و شرکت پتروشیمی تندگویان با ۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari