یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تولید باید با استفاده از دانش روز دنیا صورت گیرد تا هم نیاز داخل کشور را تامین کند و هم صادرات محور باشد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال « تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» بیان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری همواره از روی حکمتی است، امروز نیز مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید دارند که برای قوی کردن پایه اقتصاد کشور باید تولید افزایش یافته و بر توان داخلی کشور تکیه کنیم. در سایه تولید دانش بنیان است که هم اشتغال ایجاد خواهد شد و هم تعاملات و تبادلات اقتصادی با دنیا صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز مهمترین اولویت کشور محقق شدن شعار سال یعنی تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی است، اظهار کرد: هم دولت و هم ملت باید برای تحقق این شعار کوشا باشند. دولت باید با راهبردهای صحیح، اعطای تسهیلات لازم و از بین بردن موانع به بخش تولید کمک کند و زمینه تولید دانش بنیان را فراهم کند.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر تولید باید با استفاده از دانش روز دنیا صورت گیرد تا کالاهایی با کیفیت بالا تولید شود و هم نیاز داخل کشور را تامین کند و هم صادرات محور باشد. تحقق تولید مبتنی بر دانش بنیان زمینه رونق اقتصادی و توسعه کشور را فراهم می کند. باید هم دولت و هم ملت دست به دست هم داده تا با تحقق شعار سال هم نیازهای داخل تامین شود و هم صادرات کالاها رونق پیدا کند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari