استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری خارجی و فعال کردن شرکت‌های پتروشیمی که از نفت و گاز بهره می‌برند جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه ضروری است تا اطمینان بیشتری برای تحویل خوراک مورد نیاز خود داشته باشند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اهمیت صنعت نفت و گاز و لزوم سرمایه‌گذاری در آن به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی کشور به شمار می‌آید و ظرفیت سرمایه‌گذاری بسیاری در صنایع بالادستی این صنعت وجود دارد. در بخش‌های پایین‌دستی این صنعت نیز ظرفیت سرمایه‌گذاری به مراتب بیشتری وجود دارد.
حسین حسین زاده افزود: باید فکری برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز کند چراکه صیانت، به روز کردن تجهیزات و وسایل نیازمند سرمایه‌گذاری گسترده در این حوزه است تا سقف تولید پایین‌تر نیاید.
نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه با تحقق فروش نفت بخشی اندکی از مشکلات موجود در کشور حل شود، گفت: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری خارجی و فعال کردن شرکت‌های پتروشیمی که از نفت و گاز بهره می‌برند جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه ضروری است تا اطمینان بیشتری برای تحویل خوراک مورد نیاز خود داشته باشند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به‌یقین این تصور که مجموعه نفت و گاز می‌تواند به‌طور دائم و مستمر به ما درآمد دهد بی‌آن که برای نگهداشت و به روز کردن تجهیزات آن هزینه کنیم تصور اشتباهی است اما متاسفانه عده‌ای در عمل اعتقادی به هزینه‌کرد برای نگهداشت صنعت نفت ندارند.
نایب رییس مجمع نمایندگان استان فارس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه گاز کشور خوراک اولیه بسیاری از پتروشیمی‌ها است و آنها در حال مصرف آن هستند، مجلس درصدد است پتروشیمی‌ها در قالب قانون مکلف به نقش آفرینی بیشتر در خود تأمینی برق و گاز شوند تا با تأمین نیازهای اساسی خود به این صنعت در مقاطع زمانی که کشور با کمبود برق و گاز مواجه است به این صنعت آسیب وارد نشود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari