مدرسه+بورس نیوز
به گزارش بورس نیوز، محمد فائزی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان دغدغه اولیای دانش آموزان از بازگشایی مدارس را دغدغه مجموعه آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: خودمان را اولیای دانش آموزان می‌دانیم و لذا تدارکات لازم برای رفع نگرانی‌های بهداشتی و بخش سلامت در راستای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه کلیه دانش آموزان با ماسک در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند و مدیران مدارس در صورت لزوم باید ماسک در اختیار دانش آموزان قرار دهند، گفت: بهداشت مدرسه و تهویه کلاس‌ها و نظافت سرویس‌های بهداشتی نیز در دستور کار است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، دانش آموزان را نیازمند تجربه حضور در فضای زنده، طبیعی و موثر مدرسه دانست و تصریح کرد: بسیج قابل توجهی از بازرسان برای نظارت بر مدارس صورت گرفته و ادارات تابعه آموزش و پرورش استان در حال همکاری جدی با علوم پزشکی هستند.
فائزی، از دریافت آمار کلاس‌های پر تعداد در سطح مدارس استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هر نیمکت برای حداکثر دو دانش آموز در نظر گرفته شده و اگر تعداد دانش آموزان از این ظرفیت بیشتر باشد، تمهیدات لازم جهت حضور دانش آموزان در ایام زوج و فرد فراهم شده است.
وی ادامه داد: به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش مشکلات مدارس هستیم و به محض دریافت گزارش، طی روز بعد اقدام خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان سامانه «shekayat.medu.ir» جهت ثبت گزارش مشکلات معرفی کرد.

source

توسط ecokhabari