معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح نهضت ملی تقاضامحور است و اشتباهی که در بخشی از مسکن مهر شد که ابتدا ساخته می‌شد و بعد متقاضی شناسایی می‌شد اینجا انجام نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا سهرابی گفت: سالانه برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد در مناطق روستایی و ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: برای تسهیلات مسکن روستایی در بخش یارانه نرخ سود بانکی مشکلاتی وجود دارد و سازمان برنامه و بودجه هنوز قطعی نکرده است و بانک مرکزی ۱۸ درصد ابلاغ کرده و وقفه‌ای در کار مسکن روستایی ایجاد شده است و به رغم اینکه حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار خانوار شناسایی شدند آماده کار هستند یا بخشی از کار را انجام دادند، متأسفانه این باعث یک وقفه‌ای در حوزه مسکن روستایی شده است.
سهرابی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه متأسفانه هنوز روی این قضیه که تأمین یارانه بکند یا تضمین نامه را ارائه دهد، هنوز نهایی نکرده و مقداری در این زمینه وقفه ایجاد شده است.
وی افزود: در بخش شهری ۲۰۰ هزار واحد است که بر اساس متقاضیانی که وزارت راه و شهرسازی ما به عنوان قائم مقام و کارگزار وزارت راه و شهرسازی اعلام کند اقدام می‌کنیم و در هر نقطه‌ای که به ما زمین دادند و متقاضی معرفی کردند ما کار را شروع کردیم و از ۲۰۰ هزار واحد حدود ۸۲ هزار واحد تعریف شده است و ۶۰ هزار نفر متقاضی مؤثر به ما معرفی کردند.
سهرابی گفت: طرح نهضت ملی تقاضامحور است و آن اشتباهی که در بخشی از مسکن مهر شد که ساخته می‌شد و بعد متقاضی شناسایی می‌شد اینجا انجام نمی‌شود به همین خاطر ما به همین میزان ۶۰ هزار نفری که متقاضی مؤثری که مخاطب ما هستند. طرح‌ها را خوشبختانه شروع کردیم و در مراحل مختلف پیشرفت است و فکر می‌کنم تا پایان خرداد ماه ما بتوانیم اولین مراحل این طرح‌ها را به بهره برداری برسانیم.
وی افزود: در بحث مسکن روستایی اگر یارانه سود تسهیلات تأمین نشود متأسفانه نمی‌توانیم هیچ قولی بدهیم، در بحث شهری هم کاملاً منوط به این است که اراضی لازم در اختیار بنیاد مسکن قرار بگیرد و متقاضیان مؤثر معرفی شوند.
معاون بنیاد مسکن تاکید کرد: در حوزه روستایی هم یقین داریم به محض اینکه تسهیلات با یارانه مورد نظر تأمین بشود، چون همه متقاضیان پای کار هستند و همه آمده‌اند و منتظر این یارانه هستند که بتوانند ۵ درصدی قرار ببندند کارها آغاز می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari