رشد ۴ درصدی برای وکیوم پالایش نفت تهران
به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، پالایش نفت تهران در هفته منتهی به ۱۹ فروردین‌ماه با استقبال مشتریان همراه شد و تقریبا بیشتر عرضه‌ها را به فروش رساند.
با نگاهی به عرضه‌های این شرکت می‌توان دریافت که حجم ریالی معاملات به نسبت هفته گذشته یک درصد کاهش داشته و تقریبا ۵،۳ میلیارد تومان از درآمد‌های هفتگی این شرکت کاسته شد.
مشتریان این پالایشی با استقبال بیش از ۳۲ هزار و ۶۸۰ تنی برای خرید این محصول از سبد کالایی شتران پیش قدم شدند و تقریبا تمام عرضه‌ها را یعنی معادل ۳۳ هزار تن از سبدکالایی این شرکت را خریدند.
رشد ۴ درصدی برای وکیوم پالایش نفت تهران
در ابتدا باید اشاره داشت که پالایش نفت تهران با عرضه ۱۵ هزارتنی وکیوم باتوم با نرخ ۱۰۵،۳۰۱ هزارریال توانست که درآمدی بالغ بر ۱۵۷ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان را بدست آورد؛ نکته جالب نیز آنجاست که مشتریان حجمی بالغ بر ۲۵ هزارتن سفارش را ثبت کرده بودند.
از سوی دیگر می‌توان به عرضه ۵ هزارتنی لوب کات سبک و فروش کامل این کالا نیز اشاره داشت که ۸۷ میلیارد و ۲۰۳ میلیون تومان درآمد نیز بدست آورد.
پالایش نفت تهران در این هفته، لوب‌کات سنگین را روانه رینگ معاملات بورس کالا کرد که عرضه ۱۲ هزارتنی این کالا به فروش رسید تا درآمد شتران از این بخش در بورس کالا به ۲۰۳ میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومان برسد.
برپایه این گزارش، گوگرد گرانوله نیز دیگر کالای این شرکت بود که یک هزار تن عرضه را در بازار داشت اما؛ حجم سفارش ۶۹۰ تنی برای این عرضه‌ها به ثبت رسید و ۵ میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان نیز معامله شد. مجموع درآمدزایی این هفته پالایش نفت تهران به ۴۵۴ میلیارد و ۶۹۶ میلیون تومان رسید.

source

توسط ecokhabari