افزایش چشمگیر درآمد
به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، درآمد ماهانه‌ای که شرکت ذوب‌آهن اصفهان در گزارش فعالیت منتهی به اسفند ماه ۱۴۰۰ از فروش محصولات اعلام داشت برابر با ۳۳،۶۷۰ میلیارد ریال بود و از سوی دیگر، درآمد تجمیعی این شرکت ینز طی سال گذشته مبلغی بالغ بر  ۳۵۰،۴۹۳ میلیارد ریال اعلام شد.
افزایش چشمگیر درآمد
درآمد ثبت شده “ذوب” در اسفندماه مربوط به فروش محصولات در بازار‌های داخلی و صادراتی بود که بیشترین درآمد شناسایی‌شده با حجم ریالی ۲۲،۳۲۳ میلیارد ریال متعلق به بازار داخلی بوده و البته نباید فراموش کرد که درآمد شناسایی شده این شرکت از فروش محصولات در بازار صادراتی نیز ۱۱،۳۴۷ میلیارد ریال شناسایی و اعلام شد.
بر اساس این گزارش، درآمد شناسایی شده ذوب‌آهن اصفهان در اسفندماه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، رشد ۳۷درصدی را به خود دید.
همچنین می‌توان عنوان کرد که “ذوب” توانسته درآمد تجمیعی شرکت از ابتدای سال مالی را در حدود ۷۵درصدی به مشابه سال گذشته با رشد همراه سازد؛ لازم به ذکر است درآمد ماهانه اعلام‌شده از سوی این شرکت فولادی با ۸ درصد افزایش همراه بوده است.
افزایش چشمگیر درآمد
همان‌طور که گفته شد درآمد صادراتی ذوب‌آهن اصفهان در اسفندماه بالغ‌بر ۱۱،۳۴۷ میلیارد ریال ارائه شد و از ابتدای سال مالی تا اسفند۱۴۰۰ نیز مجموع درآمد ثبت‌شده این بخش ۱۴۸،۷۷۲ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، کسب درآمدها با افزایش ۷۸درصدی روبه‌رو بوده است.
بیشترین درآمد اعلام‌شده از سوی این شرکت فولادی در اسفندماه مربوط به «تیرآهن» در بخش داخلی بود که مجموع درآمدزایی فروش آن برابر با ۹،۰۴۱ میلیارد ریال (با نرخ فروش ۱۴ میلیون و ۱۰۸ هزارتومان در ازای هر تن) اعلام شد.
«میلگرد» نیز دیگر محصول “ذوب” بوده که پس از «تیرآهن» توانست با ۵،۶۲۱ میلیارد ریال درآمد زیادی را نصیب شرکت کند که نسبت به ماه گذشته یک رشد ۳۴ درصدی را از خود به جا گذاشته است.
شرکت ذوب‌آهن اصفهان در اسفند ماه از فروش محصولات در بازار صادراتی بیشترین درآمدی که شناسایی کرد مربوط به محصول «شمش کالایی» با ۷،۱۵۷ میلیارد ریال بود که بیشترین درآمد را پس از «میلگرد» طی این دوره به خود اختصاص داد.

source

توسط ecokhabari