روند ورود نقدینگی به مختلط‌ها از سرعت افتاد/
به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز،  از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی آن‌ها اشاره کرده، همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.
این صندوق‌ها در دومین هفته سال جدید یعنی منتهی به ۱۹ فروردین‌ماه را نیز با ادامه ورود نقدینگی ادامه دادند و سرمایه گذارانی که این صندوق‌ها را انتخاب کردند، پس از مدت‌ها نفسی راحت خواهند کشید چراکه حداقل این صندوق‌ها از گام برداشتن در مسیر زیان‌سازی، کمی فاصله گرفته‌اند.
نگاهی به روند ورودی و خروجی پول به صندوق‌های مختلط حاکی از آن است که بیش از ۹۲ میلیارد تومانی در این هفته نقدینگی به صندوق‌های مختلط وارد شده است و مجموع ارزش صندوق‌ها در این هفته به ۲ هزار و ۳۲۳ میلیارد تومان رسیده است.
روند ورود نقدینگی به مختلط‌ها از سرعت افتاد/
بر اساس این گزارش، با نگاهی به آمار هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط می‌توان مشاهده کرد که تمام صندوق‌های مختلط به سبزی بهار رسیدند.
بر همین اساس، صندوق «تجربه ایرانیان» با ۵.۲۶ درصد تحت مدیریت “کارگزاری بانک آینده” نخستین صندوق سبزپوش این هفته بود و در ادامه صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۳.۹۲ درصد تحت مدیریت “سبد گردان پاداش سرمایه” قرار داشت.
روند ورود نقدینگی به مختلط‌ها از سرعت افتاد/
اما از آن سوی جدول و در بخشی که عملکرد‌ها نسبتا سبز پررنگی نیست از آن حکایت دارد که صندوق‌هایی نظیر، صندوق «گنبد مینای دماوند» با ۰.۳۷ مثبت و صندوق «زیتون نماد پایا» با ۱.۴ درصد مثبت تحت مدیریت “مشاور سرمایه گذاری ترنج” و صندوق «کارگزاری بانک تجارت» با ۱.۶۸ درصد مثبت تحت مدیریت “تامین سرمایه کاردان” اشاره داشت که وضعیت مطلوبی را در این هفته از خود برجای گذاشتند.
روند ورود نقدینگی به مختلط‌ها از سرعت افتاد/
بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق «زیتون نماد پایا» با ۱۲.۰۶ درصد مثبت داشته و پس‌ازآن صندوق «مشترک کتوسعه پست بانکوثر» با ۱۱.۵۴ درصد مثبت تحت مدیریت “کارگزاری بانک توسعه صادرات” قرارگرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز به صندوق «ارمغان یکم ملل» تحت مدیریت “سبد گردان پاداش سرمایه” با منفی ۰.۱۳ درصد عملکرد رسید.
با نگاهی به عملکرد سالانه این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «تجربه ایرانیان» تحت مدیریت “کارگزاری بانک آینده” با منفی ۱۶.۲۵ درصد اشاره داشت که تنها قرمزپوش طی سال گذشته بوده است؛ سپس صندوق «ارمغان یکم ملل» تحت مدیریت “سبد گردان پاداش سرمایه” با مثبت ۲.۸۳  درصد در الین لیست جای گرفته بود.

source

توسط ecokhabari