کیش – وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر گفت: FIR موسوم به نواحی پروازی بالای کشورهای ایران و قطر به هم متصل شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، جاسم بن سیف السلیطی عصر دوشنبه در اعلام جمع بندی سفر ۲ روزه خود به ایران بیان داشت: این سفر به دعوت وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی در پی سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به کشور قطر برنامه ریزی شده بود.
وی عنوان کرد: در این سفر ۲ روزه توافقنامه های مختلفی در رابطه با همکاری های فنی و اقتصادی به امضا رسیده که بر اساس یکی از این اسناد همکاری FIR (نواحی پروازی بالای کشورهای) قطر و ایران به هم متصل شده که اتفاق مهم و تاریخی بین ۲ کشور است.
وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر اظهار داشت: همچنین نیز در خصوص همکاری های مشترک ۲ کشور در خصوص تماشاگران جام جهانی ۲۰۲۲ که به قطر سفر خواهند کرد در این سفر توافقاتی نیز انجام شده است که این تصمیمات فصل جدیدی از همکاری ها بین ۲ دولت را رقم خواهد زد.
FIR یا Flight Information Region به نواحی پروازی بالای کشورها ( فضای با ابعاد تعریف شده ) که درآن معمولا سرویس‌های مراقبت پرواز ( سرویس اطلاعات هوانوردی و سرویس هشدار) ارائه می گردد گفته میشود؛ این منطقه معمولا بر مرزهای زمینی کشورها منطبق می‌باشد.
دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر در راستای توسعه همکاری ها در حوزه حمل و نقل هوایی و جام جهانی ۶ سند و توافقنامه امضا کردند؛ این اسناد شامل سند فارسی توافق نامه امضا شده در سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به قطر، سه سند توسعه همکاری های مشترک بین ایران و قطر در حوزه های حمل و نقل هوایی و یک سند همکاری حمل و نقل دریایی، و صورتجلسه مفاد همکاری های مشترک در پشتیبانی از جام جهانی قطر است.
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر امضاکنندگان سند فارسی و صورتجلسه همکاری های مشترک در پشتیبانی از جام جهانی بودند و سه سند همکاری حمل و نقل هوایی توسط رییس سازمان هواپیمایی ۲ کشور و سند همکاری در خصوص همکاری های حمل و نقل دریایی نیز توسط روسای سازمان های بنادر ۲ کشور به امضا رسید.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari