خودروسازی+بورس نیوز
به گزارش بورس نیوز، حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از برگزاری نشست هم‌اندیشی برای اجرای سیاست‌های کلان با حضور وزیر صمت خبر داد.
وی ادامه داد: با توجه به مباحثی که در زمان بررسی بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص خودرو و واردات آن مطرح شد، سر و صدا‌های بسیاری ایجاد و موافقان و مخالفان بسیاری اظهارنظر کردند و براین اساس مقرر شد، جلسه هم اندیشی برای اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری با موضوع خودرو برگزار شود.
حاجی بابایی تاکید کرد: امروز اولین جلسه از سلسله نشست‌های مجلس با موضوع خودرو و واردات خودرو با حضور وزیر صمت بود، بحث‌های بسیار خوب و چالشی مطرح و ضمن ارائه توضیحات فاطمی امین، نمایندگان نیز نقطه نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را بیان کردند تا مجلس بتواند، بعد از بررسی‌ها به یک جمع‌بندی برسد و وضعیت خودرو از این بلاتکلیفی رها شود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر نه خودروسازی ما در شأن مردم است و نه خودرو به میزان کافی تولید می‌شود و مردم نیز به شدت از این موضوع ناراضی هستند، بنابراین بحث تعیین تکلیف بازار خودرو و واردات آن باید هر چه سریعتر انجام شود تا مردم مجبور نباشند، خودروی بی‌کیفیت را به بالاترین قیمت خریداری کنند.
وی افزود: متاسفانه همیشه یک اختلاف بزرگی میان تولید و نیاز مردم به خودرو وجود دارد و اقداماتی از جمله قرعه‌کشی برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده است. براین اساس سه‌شنبه هفته آینده نیز جلسه‌ای دیگر با حضور وزیر صمت برای بررسی خودرو و واردات آن برگزار خواهد شد تا بتوان با ایجاد یک هم افزایی قدم‌های موثری را برای رفع مشکلات حوزه خودرو در کشور برداریم.

source

توسط ecokhabari