کیش – وزیر راه و شهرسازی از علاقه‌مندی قطر برای توسعه همکاری‌های دریایی در سه استان ساحلی ایران خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی عصر دوشنبه در نشست مشترک با جاسم بن سیف السلیطی؛ وزیر حمل و نقل و مواصلات قطر و هیأت همراه، با اشاره به امضای ۱۴ تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور در سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به دوحه، تاکید کرد: تفاهم‌نامه دریایی و تسهیل ترددهای تجاری و گردشگری بین دو کشور از مهم‌ترین موضوعات است.
وی با اشاره به اجرایی شدن تفاهم نامه یاد شده در سفر هیأت حمل ‌و نقل دولت قطر به ایران، یادآور شد: با توجه به رونق تبادلات تجاری بین بندر دیر با بندر قطری، موضوع تجهیز بندر دیر به ایکس ری در دست انجام است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان‌های ساحلی ایران می‌توانند مبادلات تجاری وسیعی با بنادر قطر داشته باشند، افزود: در استان خوزستان بندر بین‌المللی و بازرگانی امام خمینی (ره) قرار دارد که با امکان پهلوگیری کشتی‌های سوپر پست پاناماکس، می‌تواند مبدا و مقصد مبادلات تجاری وسیعی با کشور قطر باشد.
قاسمی با اشاره به نزدیکی بنادر بوشهر به بنادر قطر، نقش بنادر تجاری و اقتصادی استان هرمزگان از جمله بندر کانتینری شهید رجایی را در گسترش تبادلات تجاری با حوزه اقتصادی قطر تعیین کننده دانست.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۵۰۰ هزار نفر از تماشاگران و گردشگران ایرانی از بازی‌های جام‌جهانی فوتبال در قطر دیدن کنند، افزود: با توجه به علاقه‌مندی دولت قطر برای همکاری‌های مشترک بین تهران و دوحه جهت پشتیبانی از جام جهانی و استفاده از زیرساخت‌های رفاهی و گردشگری ایران، امیدواریم با امضای توافق‌نامه‌های همکاری در این سفر، موضوعات اجرایی به سرعت پیگیری شود.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari