قیمت نفت+بورس نیوز
به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت ۸۵ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۹۹ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید.
بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و چهار سنت معادل ۱.۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۹۵ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید.
هر دو شاخص روز دوشنبه تحت تاثیر پیامد‌های قرنطینه‌های کرونایی چین بر تقاضا برای سوخت و در آستانه آزادسازی مقادیر عظیمی نفت از ذخایر استراتژیک اعضای آژانس بین‌المللی انرژی، با حدود چهار درصد کاهش، بسته شده بودند.
بعضی از وزیران خارجه اتحادیه اروپا اعلام کردند: این بلوک در حال تهیه پیشنهاد‌هایی برای تحریم نفت روسیه بر سر حمله به اوکراین است. با این حال در حال حاضر هیچ توافق میان اعضای اتحادیه اروپا در خصوص ممنوعیت نفت روسیه وجود ندارد.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: اگر انرژی روسیه تحریم شود، بازار نفت نسبت به یک شوک بزرگ آسیب پذیر خواهد شد و این ریسک هنوز وجود دارد. قیمت‌های نفت در وضعیت متضادی قرار گرفته‌اند. از یک سو ذخایر نفت پایین مانده است و از سوی دیگر معامله‌گران انرژی به اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید در چین واکنش نشان می‌دهند.
افزایش قیمت‌های نفت در روز جاری تحت تاثیر هشدار اوپک صورت گرفت که اعلام کرد هفت میلیون بشکه در روز صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه ممکن است به دلیل تحریم‌ها یا اقدامات داوطلبانه از بازار حذف شود و جایگزین کردن این حجم از صادرات انرژی غیرممکن خواهد بود.

source

توسط ecokhabari