وزیر جهاد کشاورزی بر نقش محوری شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ در بخش کشاورزی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی‌نژاد» در نشست صمیمی با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی ضمن تبریک سال جدید و ایام ماه مبارک رمضان، اظهارداشت: فرصت دیدار با شرکت‌های دانش‌بنیان در ابتدای سال جدید را مغتنم می‌شماریم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: حوزه کشاورزی در بحث دانش‌بنیان دارای فقر است و بخش دانش‌بنیان نسبت به سایر بخش‌ها با غفلت روبه‌رو شده است اما امسال با فرمان مقام معظم رهبری باید یک اقدام ویژه در این زمینه انجام شود.
وی با بیان اینکه باید شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی از نظر کمیت و کیفیت رشد کنند، ادامه داد: ما نیز در وزارت جهاد کشاورزی باید در به‌کارگیری این شرکت‌ها اقدام سریع‌تری داشته باشیم و خدمات و محصولات این شرکت‌ها را جذب کنیم.
ساداتی‌نژاد با اشاره به شعار سال جدید و توجه مقام معظم رهبری به مباحث کشاورزی خاطرنشان کرد: امسال مقام معظم رهبری مصادیق بخش کشاورزی را در سخنرانی ابتدای سال جدید مثال زدند؛ بنابراین ما امسال رسالت سنگینی داریم و باید یک کار متفاوت نسبت به شعارهای ادوار گذشته انجام دهیم و یک موج مثبت از اقدامات جهاد کشاورزی در پایان سال ایجاد شود.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در برنامه‌های این وزارتخانه برای تحقق شعار سال، شرکت‌های دانش‌بنیان نقش محوری دارند و از حمایت‌های وزارتخانه در جهت تسهیل عملکرد شرکت‌ها، حمایت از محصول تولیدی و خدمات دانش‌بنیان و عدم رقابت شرکت‌های بزرگ این وزارت مانند مؤسسه واکسن و سرم‌سازی رازی با شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند خواهند شد.
وی تصریح کرد: در آئین‌نامه تصویب شده در دولت که شامل ۱۹ بند است بر عدم رقابت با شرکت‌های تولید کننده واکسن دامی تأکید شده است.
ساداتی‌نژاد ابراز امیدواری کرد؛ شرکت‌های دانش‌بنیان در پایان سال ۱۴۰۱ از عملکرد حمایتی وزارت جهاد کشاورزی احساس رضایت کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari