معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: در سد کرخه با کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعبی حجم منابع آبی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رو به رو هستیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی شهبازی اظهار کرد: تراز فعلی سد کرخه ۱۸۰ متر از سطح دریا است، در حالی که سال گذشته در همین زمان ۱۹۹ متر بوده است.
وی ادامه داد: تراز کنونی سد کرخه به معنای کاهش ۱۹ متری سطح آب سد نسبت به سال گذشته است.
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: بنابراین در سد کرخه با کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعبی حجم منابع آبی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رو به رو هستیم.
وی درباره تأمین آب کشاورزی و مباحثی که در خصوص کشت محصولات آب بر مانند برنج در استان خوزستان مطرح است، افزود: با توجه به محدودیت ذخایر سدها، امکان تأمین آب برای کشت شلتوک و به طور کلی محصولات پرمصرف وجود ندارد و کشت این محصولات می‌تواند سبب بر هم خوردن تعادل شکننده منابع و مصارف آبی در حوضه‌های آبریز شده و در تأمین نیازهای آبی حیاتی استان از جمله شرب، محیط زیست، نخیلات آبادان و خرمشهر و دام‌های سنگین در حوضه‌های آبریز مختلف استان اختلال ایجاد می‌کند.
شهبازی با بیان اینکه ممنوعیت کشت این محصولات از بهمن سال گذشته در سراسر استان اطلاع‌رسانی شده است، خاطرنشان کرد: در این رابطه مصوبات ملی و استانی اخذ و به تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari