دزفول- وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال، ۱۰ درصد تولیدات شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد ساداتی نژاد عصر امروز پنجشنبه در جریان بازدید از یک شرکت دانش بنیان تولید کننده ادوات کشاورزی در دزفول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی به ویژه شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی دارای ضعف است؛ بنابراین ضرورت دارد با حمایت از این شرکت‌ها به دنبال تکثیر آنها در سطح کشور باشیم‌.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به بحث تولید دانش بنیان و نامگذاری شعار سال در این زمینه افزود: امیدوار هستیم امسال بتوانیم در حوزه کشاورزی دانش بنیان که گامی در راستای کشاورزی اقتصادی و تجاری است، اقداماتی را در خور و بزرگی به سر انجام برسانیم.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: در این راستا یک آئین نامه ۱۹ ماده‌ای در دولت فعلی به تصویب رسیده که هدف از این آئین نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است.
ساداتی نژاد، بیمه را از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های دانش بنیان برشمرد و تصریح کرد: بیمه این شرکت‌ها در این آئین نامه لحاظ شده و مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان از نوع سرمایه گذاری‌های خطرپذیر هستند، ادامه داد: بر اساس این آئین نامه شرکت پژوهش و فناوری جهاد کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی به طور ویژه حمایت خواهد کرد.
ساداتی نژاد با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در زمینه محصولات واکسنی و بیوتکنولوژی برنامه‌ها و اقداماتی را در دستور کار دارد، تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه‌های وابسته به این وزارت خانه هیچ رقابتی با شرکت‌های دانش بنیان نخواهند داشت و قطعاً نقش حمایتی را ایفا خواهند کرد.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: تلاش و برنامه ما این است که تا پایان سال ۲۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی به شرکت‌های کشاورزی ارتقا یابند و ۱۰ درصد تولیدات کل شرکت‌های دانش بنیان کشور نیز از شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی باشد.
ساداتی نژاد در ادامه شهرستان دزفول را قطب کشاورزی خوزستان و کشور عنوان کرد و گفت: دزفول به دلیل برخورداری از ظرفیت‌های ویژه و شرایط ممتاز یکی از نقاط هدف ما در خوزستان است.
وی با اشاره به پروژه احداث کارخانه قند شهدا در دزفول گفت: با افتتاح این کارخانه ظرفیت اشتغال در خوزستان و از سویی ظرفیت تولید شکر در کشور ارتقا می‌یابد و به طور کلی پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک شاهد تحول بزرگ و ارزشمندی در حوزه کشاورزی دزفول به ویژه در زمینه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای باشیم.
به گزارش مهر، وزیر جهاد کشاورزی امروز در یک سفر یک روزه وارد خوزستان شد.
وی در جریان حضور در دزفول از یک شرکت تولیدی دانش بنیان که در زمینه تولید ادوات و ماشین آلات کشاورزی فعالیت می‌کند، بازدید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari