«ملی مس ایران» در مسیر بازگشت به جاده اصلی
به گزارش گروه کالایی بورس نیوز، شرکت ملی مس ایران با آنکه نخستین هفته معاملاتی در سال جدید را غایب بود اما؛ هفته به هفته با رشد درآمدی سعی در جبران نبودن‌های خود دارد و در این هفته نیز با یک رشد جذاب همراه شد.
مجموع درآمد این هفته ملی مس ایران به نسبت هفته گذشته معاملاتی خود، یعنی ۱۹ فروردین‌ماه با رشد ۵۱ درصدی درآمد همراه شد تا یک هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان درآمد در این هفته به ثبت برسد.
«ملی مس ایران» در مسیر بازگشت به جاده اصلی
مس کاتد کالای قدرتمند ملی مس ایران و تنها پشتوانه مالی این شرکت در این هفته حجم عرضه ۵ هزار تنی خود را به رینگ معاملات بورس کالا آورد و با فروش تمام این کالا‌ها توانست درآمد یک هزار و ۲۵۳ میلیارد تومانی را بدست آورد.
نگاهی به معاملات سولفور مولیبیدن ملی مس ایران حاکی از آن بوده که ۱۵۰ تن از این کالا به بازار عرضه‌شده و حجم بالای تقاضای آن یعنی یک هزار و ۶۰ تن درخواست مشتریان ثبت شد.
با خرید تمام عرضه‌ها از سوی مشتریان، ملی مس ایران در این بخش توانست درآمدزایی ۶۶ میلیارد و ۹۸۵ میلیون تومانی را به دست آورد.
در ادامه بررسی سبدکالایی این شرکت مسی، باید اشاره شود که کنسانتره فلزات گران‌بها ۲۴ تن عرضه را به ثبت رساند و ۱۲۶ تنی از مشتریان سفارش ثبت شد.
با فروش تمام عرضه‌ها ۱۰۹ میلیارد و ۳۰۵ میلیون تومان درآمد بدست آمد.
لازم به ذکر است که مس کم‌عیار G نیز علارغم عرضه ۱۰ هزار تنی به بورس کالا داشت و ۳ هزار ۲۰۰ تن از این کالا را فروخت و درآمد یک میلیارد و ۴۰۳ میلیون تومانی را بدست آورد، اما مس کم عیار R بدون مشتری این هفته را به پایان رساند.

source

توسط ecokhabari