خودرویی‌ها صدرنشین خروج پول هوشمند و نقدینگی حقیقی‌ها
به گزارش بورس‌نیوز، امروز شاخص‌کل بازارسرمایه با یک روند کاهشی اندک کار خود را آغاز کرد و تا پله ۱,۴۶۵ هزارواحدی نیز عقب‌نشینی کرد اما؛ از ساعت ۱۰ صبح بازار به عرضه‌ها پاسخ مثبت و سیگنال خرید داد و روند افزایشی شاخص‌کل و شاخص هم‌وزن به مسیر صعودی بازگشتند.
با نگاهی به بازارسرمایه می‌توان دریافت که امروز پول هوشمند از خودرویی‌ها با شدت بیشتری خارج شد و سپس گروه سرمایه‌گذاری و بیمه در رده‌های بعدی قرار گرفتند، ولی گروه‌های شیمیایی، نهاد‌های مالی و حمل و نقل و … از ورود پول هوشمند پذیرایی کردند.
ورود و خروج نقدینگی توسط حقیقی‌ها نیز امروز بدین گونه رقم خورد که گروه‌های شیمیایی در صدر ورود و خودرویی‌ها در صدر خروج نقدینگی قرار گرفته بودند.
خودرویی‌ها صدرنشین خروج پول هوشمند و نقدینگی حقیقی‌ها
با نگاهی به تابلوی مرجع بازارسرمایه می‌توان مشاهده کرد که امروز یکشنبه ۲۸ فروردین‌ماه توانست صعودی دیگر را در انتهای بازار برای خود به رقم بزند.
شاخص کل با رشد ۷ هزار و ۴۱۰ واحدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۰.۵۰ درصد رشد داشته و به پله یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحدی رشد پیدا کند.
اما؛ شاخص هم‌وزن نیز همانند روز‌های گذشته با پیشه گرفتن از شاخص‌کل به کار خود ادامه داد و امروز نیز با رشد ۳ هزار ۳۴۶ واحد صعودی بود و این شاخص رشد ۰.۸۶ درصدی را نسبت به روز گذشته رقم زد.
تاثیرگذار امروز که شاخص را بدین گونه ترسیم کردند شامل “فارس”، “نوری”، “وغدیر”، “تاپیکو” و “همراه” بود.
ولی اگر بخواهیم به پرتراکنش‌های بازار نگاه ویژه‌تری داشته باشیم، باید به سهم‌هایی مانند “شستا” با تعداد ۲۲,۲۸۲ معامله، “خگستر” با تعداد رمعامله، “خساپا” با تعداد ۱۶,۵۳۱ معامله، “خودرو” با تعداد ۱۵,۵۸۱ معامله، “وتوصا” با تعداد ۱۱,۳۸۰ معامله و “شتران” با تعداد ۱۰,۰۲۸ و “شبندر” با تعداد ۹,۱۹۵ معامله اشاره داشت.
مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به ۸ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از ۴ هزار و ۹۴۷ میلیارد تومان حکایت می‌کرد.
امروز در بازارسرمایه ۱۰ میلیارد و ۲۷۰ هزار برگه سهم را در بیش از ۵۴۴ هزار معامله در خود به ثبت رساند.
برپایه این گزارش باید اشاره داشت که گروه‌های «خودرو» با حجم معامله ۸۳۵ میلیارد تومان، «شیمیایی» با حجم معامله ۴۷۴ میلیارد تومان و «سرمایه گذاری» با حجم معامله ۴۷۱ میلیاردتومان و «فلزات اساسی» به ارزش معامله ۳۶۳ میلیارد تومان جزو برترین‌های صنعت امروز بودند.
خودرویی‌ها صدرنشین خروج پول هوشمند و نقدینگی حقیقی‌ها
با نگاهی به وضعیت ورود و خروج نقدینگی امروز می‌توان دریافت که تعداد ۴۷۵ سهم در بخش مثبت قرار داشته و تعداد ۱۹۳ سهم نیز جزو قفل در صف‌های خرید هستند که ارزش (۶۶۲.۲ میلیارد تومان) را دارند و از سوی دیگر، تعداد ۱۴۴ در بخش سرخ بازار حضور داشته که ۱۷ نماد در صف‌فروش ایستاده‌اند و ارزش آن نیز به (۳۸.۸ میلیارد تومان) می‌رسد.
برپایه این گزارش، ارزش صف خرید و ورود نقدینگی به تک‌سهم‌ها بیشتر واکنش نشان داده و نماد‌هایی مانند نماد‌های “ورنا” به ارزش ۳۸,۴ میلیارد تومان، “ومهان” به ارزش ۳۴,۷ میلیارد تومان، “غزر” به ارزش ۳۱,۲ میلیارد تومان، و “های وب” به ارزش ۲۰ میلیارد تومان، “نوری” به ارزش ۱۹,۷ میلیارد تومان در این لیست قرار گرفته‌اند.
از سوی مقابل نیز سهم‌های “فنفت”، “انرژی ۱”، “وزمین”، “وسگلستا” و “وساربیل” جزو نماد‌های غضب کرده نقدینگی هستند.
در مجموع می‌توان اینگونه بیان کرد که بازارسرمایه از یک هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان پول هوشمند پذیرایی کرد و به میزان یک هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان نیز خروج پول هوشمند در بازار ثبت شد و ورود نقدینگی (خرید حقوقی) ۱۶۸ میلیارد تومانی را مشاهده کردیم.
“وتوصا” ۵۴ میلیارد تومان، “آریا” ۴۱ میلیارد تومان، “نوری” ۲۲ میلیارد تومان، “شجم” ۲۲ میلیارد تومان، “همراه” ۲۰ میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را به خود اختصاص دادند.
از طرف دیگر، “فولاد” ۲۳ میلیارد تومان، “فملی” ۲۲ میلیارد تومان، “گنگین” ۲۲ میلیارد تومان، “شتران” ۱۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی را به ثبت رساندند.
نماد “کچاد”، “وگردش”، “میدکو”، “سمازن”، “شبریز”، “ارفع”، “فباهنر”، “سمگا” و “همراه” تا به این لحظه تنها معامله بلوکی امروز بازار بوده و نمادی در بخش کد به کد مشاهده نمی‌شود.

امروز نیز می‌توان در جست‌وجوی سهم‌های با حجم مشکوک گشت و به نماد‌های “وتوصا” با حجم معامله ۱۷۳ میلیون برگه سهم (بیش از هفده‌برابر میانگین حجم ماه)،  “های وب” با حجم معامله ۸۹.۵ میلیون برگه سهم (بیش از چهاربرابر میانگین حجم ماه)،  “همراه” با حجم معامله ۴۷ میلیون برگه سهم (بیش از پنج‌برابر میانگین حجم ماه)،  “غدشت” با حجم معامله ۱۹.۷ میلیون برگه سهم (بیش از دوبرابر میانگین حجم ماه)،  “شکام” با حجم معامله ۸.۷ میلیون برگه سهم (بیش از چهاربرابر میانگین حجم ماه) و “فزرین” با حجم معامله ۳۰ میلیون برگه سهم (بیش از ده‌برابر میانگین حجم ماه) اشاره کرد.

source

توسط ecokhabari