مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: کشتی حامل ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن برنج وارداتی در بندر بوشهر پهلو گرفت و محموله‌ آن آماده تخلیه و بارگیری است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ «جمال زارعی» افزود: کشتی حامل ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن برنج در بندر بوشهر پهلو گرفته است و هماهنگی‌های لازم برای تخلیه و بارگیری محموله‌های کشتی انجام می‌شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر اظهار داشت: این برنج از نوع تایلندی و برای حفظ ذخایر استراتژیک و تنظیم بازار این کالا خریداری شده است و در حال ورود به کشور است.
وی در ادامه به خرید تضمینی گندم در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: همزمان با انجام عملیات واردات کالاهای اساسی از این بندر، اداره کل غله وخدمات بازرگانی استان در حال انجام خرید تضمینی گندم است.
زارعی تعداد مراکز خرید استان را ۱۳ مرکز اعلام کرد و افزود: خرید در شمال استان (گناوه و دیلم) آغاز شده و تاکنون ۱۳۵۰ تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده است.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: کمبود بارش و وقوع خشکسالی در میزان خرید تضمینی تأثیر خواهد گذاشت و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ هزار تن گندم در استان خریداری شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari