وزارت نفت و شهرداری تهران تفاهم‌نامه همکاری با محوریت کاهش مصرف سوخت، تامین سوخت دیزل ارتقاء یافته، تدوین برنامه مدیریت پسماند ویژه و ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست امضا کردند.
به گزارش خبرنگار مهر در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین قانون اصلاح الگوی مصرف، برنامه پنج ساله ششم توسعه، سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه ظرفیت‌ها، ایجاد هم افزایی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از طریق مشارکت دستگاه‌ها، تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه و ایجاد بستر تعامل و همکاری‌های مشترک و در راستای گسترش بهره گیری از قابلیت‌های موجود، بین وزارت نفت و شهرداری تهران با اعتبار چهار سال با حضور وزیر نفت و شهرداری تهران امضا شد.
اهداف این تفاهم‌نامه شامل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف، دستیابی به اهداف سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴، همکاری در تدوین و پیاده‌سازی الزامات، استانداردها، مقررات ملی و طرح‌های جامع به منظور کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی‌های محیط زیست، ارتقای شاخص‌های بهره وری انرژی در حوزه‌های حمل و نقل، ساختمان و صنایع مرتبط، توسعه شبکه همکاری فناورانه در راستای هم افزایی و پرهیز از موازی کاری با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها، کمک به اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور و همکاری برای فرهنگ سازی در مورد اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.
کمک به کاهش مصرف سوخت، همکاری در تأمین سوخت دیزل ارتقا یافته، همکاری برای تکمیل پروژه فناورانه مینی ال. ان. جی، مدیریت پسماندهای ویژه و فاضلاب‌های تولیدی صنعت نفت، معرفی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت نفت و غیره از مهمترین محورهای همکاری وزارت نفت و شهرداری تهران در این تفاهم نامه خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari