روند صعودی درآمد
به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس در گزارش فعالیت اسفندماه ۱۴۰۰ مجموع درآمد‌های عملیاتی خود را برابر با ۱،۱۵۴ میلیارد ریال اعلام کرد و البته مجموع درآمد‌های تجمیعی این شرکت لبنی ۹،۸۹۳ میلیارد ریال در کدال به ثبت رسیده است.
روند صعودی درآمد
همچنین “غفارس” توانست درآمد‌های عملیاتی خود را طی این دوره از فروش محصولات در بازار داخلی به دست آورد به گونه ای که در کارنامه خود، فعالیتی در  بازار صادراتی را به ثبت نرسانده است.
بر اساس این گزارش انجام‌شده توسط گروه تحقیق بورس نیوز، درآمد این شرکت از فروش محصولات لبنی نسبت به دوره مشابه ۳۹ درصد افزایش را تجربه کرد. همچنین درآمد‌های تجمیعی رشد ۴۲ درصدی روبه‌رو بود که در این راستا می‌توان گفت با افزایش درآمد ماهانه ۵۴ درصدی در مقایسه با بهمن‌ماه روبه رو بود.
روند صعودی درآمد
این شرکت لبنی توانست عمده‌ترین درآمد خود را از فروش «محصولات پودری» با ۲۸۲ میلیارد ریال به دست آورد. همچنین نرخ فروش این محصول ۵۷ میلیون و ۸۰۳ هزارتومان درازای هر تن بود که با افزایش ۸۲ درصدی نسبت با سال گذشته همراه شد.
طبق این گزارش، پس از «محصولات پودری»، بیشترین درآمدی که از فروش محصولات حاصل شد، متعلق به «شیر» با ۲۴۶ میلیارد ریال است و نرخ فروش آن نیز ۱۱ میلیون تومان درازای هر تن شناسایی شد.
بر اساس این گزارش، این شرکت توانسته ۵،۶۹۹ تن از محصولات خود را در بازار داخل کشور به فروش رساند و از ابتدای سال مالی تاکنون نیز موفق به فروش ۶۷،۴۸۷ تن از محصولات لبنی خود در بازار شد. از سوی دیگر، فروش ماهانه “غفارس” ۱۸ درصد افزایش داشته که می‌تواند در جذب سهامداران جدید به این شرکت کمک کند.
شیر پاستوریزه پگاه فارس در این بازه توانست «شیر» را با ۲،۴۱۵ تن به فروش برساند که بیشترین فروش اسفندماه را به نام خود ثبت کرده است. همچنین جایگاه بعدی را محصول «ماست» با ۱،۱۳۹ تن به خود اختصاص داد و ناگفته نماند بیشترین نرخ فروش این شرکت لبنی متعلق به «کره» بود که طبق اطلاعات منتشرشده ۸۵ میلیون تومان درازای هر تن را به فروش رساند.

source

توسط ecokhabari